Адора Diаmond Garden
Адора Flatiron Скопје
Сакам да купам СТАН

Новости

IMG_0915
09/07/2013

Прием во чест на завршувањето на Европското првенство во борење во Резиденција Адора инженеринг –Црниче 06,07,2013 г.

    Адора инженеринг дооел Скопје во Резиденцијата Црниче на Водно, во саботата 06,7,2013 г. организира свечен прием во чест на завршувањето на Европското  првенство во борење,кое се одржа во Скопје, Македонија од 02-07 јули 2013 г. На приемот присуствуваа првите  луге  на  ЦЕЛА-Асоцијација на боречките  спортови на Европа, кои  Проф. д-р. Ванчо Чифлиганец го…

Повеќе
2013-07-02 13.07.24
03/07/2013

Извршниот директор на „Адора Инженеринг“ Драгана Чифлиганец се стекна со титула доктор на науки

 Драгана Чифлиганец, извршниот директор на „Адора Инженеринг“ се стекна  со титулата доктор на науки, откако на 2 јули 2013 година, успешно ја одбрани докторската дисертација на тема: „Улогата и значењето на управувањето на малите и средни претпријатија“ на Правниот факултет „Јустинијан Први“ на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје. Драгана Чифлиганец на одбрана на…

Повеќе
IMG_0901
26/06/2013

„АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ“ И „АДИНГ“ ЈА ПРОДЛАБОЧИЈА СОРАБОТКАТА ЗА ПРИМЕНА НА НАЈКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО

Највисокото раководство на реномираните компании „Адора Инженеринг“ и „Адинг“, генералните директори проф. д-р Ванчо Чифлиганец и Благоја Дончев,  договорија продлабочување на соработката за примена на највисоките стандарди и материјали во градежните работи на „Адора Инженеринг“. Целта е се што досега се увезувало од странство, да се замени со висококвалитетни материјали од домашното продизводство на „Адинг“,…

Повеќе
Prvite luge na Adora Inzenering i NLB- d-r Cifliganec i Jancevski
24/06/2013

2,5%-ИСТОРИСКИ НАЈНИСКА КАМАТНА СТАПКА НА КРЕДИТ ЗА КУПУВАЊЕ ЕЛИТЕН СТАН ВО МАКЕДОНИЈА, ПРЕКУ СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ-СКОПЈЕ

-„Адора Инженеринг“-Скопје, градежниот лидер во регионот и најуспешна компанија во градежништвото во 2012-та година според Централниот Регистар на Република Македонија, на своите купувачи им нуди најповолен станбен кредит со историски најниска каматна стапка досега во Македонија. Со само 2,5 % камата, субвенционирана во првите три години од „Адора Инженеринг“, во соработка со НЛБ Тутунска банка, …

Повеќе
DSC08565
18/06/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ШПАРКАСЕ БАНКА СО НОВА НАЈПОВОЛНА ПОНУДА ЗА КУПУВАЧИТЕ НА СТАНОВИ / СУПЕР ШАНСА ЗА ЕЛИТЕН ДОМ

Субвенциониран станбен кредит со најниска камата, договорија генералниот директор на „Адора Инженеринг“, проф. д-р Ванчо Чифлиганец и генералниот директор на Шпаркасе Банка проф. д-р Глигор Бишев, кои со раководните тимови имаа работна средба во „Адора Инженеринг“. Ова е  најповолна понуда досега на пазарот на станбеното кредитирање во Македонија и пошироко, што ќе се реализира со…

Повеќе
slajder_za_semejstvo
14/05/2013

ПОНУДА НА КВАЛИТЕТЕН ДОМ ОД АДОРА, ПО ПОВОД 15-ТИ МАЈ, МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА СЕМЕЈСТВОТО

        Во знак на внимание и поддршка на Меѓународниот ден на семејството-15 Мај, што се одбележува во целиот свет под покровителство на ООН, градежната компанија „Адора Инженеринг“ нуди поволна понуда во мај на квалитетни домови во своите елитни станбено-деловни објекти во Скопје, Охрид и Струмица. Секое семејство заслужува квалитетен дом, за современо,…

Повеќе
vest-18-01
01/05/2013

ПО ПОВОД ВЕЛИГДЕН, СЕ ПОСТАВИ КАМЕН ТЕМЕЛНИК И СЕ ГРАДИ КАМБАНАРИЈА НА ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

ПО ПОВОД ВЕЛИГДЕН, СЕ ПОСТАВИ КАМЕН ТЕМЕЛНИК И СЕ ГРАДИ КАМБАНАРИЈА НА ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ По повод Велигденските празници, се постави камен темелник и се гради камбанарија на црквата Свети „Јован Крстител“ во новиот парк во општина Аеродром, Скопје, донација на градежната компанија „Адора Инженеринг“. Поставена на северната страна во дворот…

Повеќе
01/05/2013

„АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ“-СКОПЈЕ-ПРВА ГРАДЕЖНА КОМПАНИЈА ПО УСПЕХ И НА 12-ТО МЕСТО МЕЃУ НАЈУСПЕШНИТЕ ФИРМИ ВО МАКЕДОНИЈА

„Адора Инженеринг“, по повод првото-лидерско место меѓу градежните компании од високата градба во 2012 година во Македонија и 12-та позиција како најуспешна компанија, според најновиот извештај на Централниот Регистар на Р. М., за Првомајските и Велигденски празници нуди специјална понуда со поволни цени и услови за купувачите. За само една година, од 2011 досега, според…

Повеќе
vest-09-Pod-Vodno-Centar-Skopje
24/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДОБИ НАЦИОНАЛНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТЗА ЕЛИТНИОТ СТАНБЕН ОБЈЕКТ СКОПЈЕ-ПОД ВОДНО

„Адора Инженеринг“ го доби 8-то високо национално признание за најдобри општествено одговорни практики, плакета за 2012 година, за проектот ЕКО ДОМ ЗА ДЕНЕС И ЗА УТРЕ, СКОПЈЕ-ПОД ВОДНО, во категоријата Однос кон животната средина од министерството за економија.  Национално признание за најдобри ООП за Адора Инженеринг за 2012 година Проектот е дел од долгорочната стратегија…

Повеќе
vesti-03-01
23/04/2013

СО 3,20% КАМАТА, АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И СТОПАНСКА БАНКА-СУПЕР ШАНСА ЗА НОВ ДОМ!

Градежната компанија Адора Инженеринг и Стопанска банка ги обезбедија најповолните услови за купување нов дом, со фиксна каматна стапка од само 3,20% во првите 3 години, за клиенти кои платата ја примаат преку банката. Целта на Адора Инженеринг со овој субвенциониран кредит од страна на компанијата, е да им овозможи на граѓаните да станат сопственици…

Повеќе
vesti-02-01
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЈА ОДБЕЛЕЖА МЕЃУНАРОДНАТА НЕДЕЛА НА ПРОДАВАЧИТЕ НА УЛИЧНИ ВЕСНИЦИ

Продавачите на улични весници ја посетија „Адора Инженеринг“, каде вработените се вклучија во одбележувањето на меѓународната недела на продавачи на улични весници. Веселите продавачи, Ален и Армандо, згрижени во Дневниот центар за деца на улица во Шуто Оризари и Антон, од социјално загрозено семејство, беа срдечно дочекани од вработените кои купувајќи го весникот „Лице в…

Повеќе
Во Дубаи
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НИ ГО ОТКРИ ЧУДЕСНИОТ СВЕТ НА ДУБАИ

„Никогаш нема да го заборавиме прекрасното патување во Дубаи. Благодарение на „Адора Инженеринг“, прв пат стапнавме на Блискиот Исток и го откривме магичниот град, кој несопирливо се развива, експанзивно се гради и е една од најпосетените туристички атракции во светот. Дубаи плени со модерниот сјај, кој е совршено споен со ориентралната традиција и култура на…

Повеќе
Вицепремиерот Ставрески го посети штандот на Адора Инженеринг
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ ВО ДУБАИ ЗА КУПЕН СТАН И СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ НА САЕМОТ НА НЕДВИЖНОСТИ REALEXPO

„Адора Инженеринг“ по трет пат со репрезентативен штанд се претставува на Меѓународниот саем за недвижности RealExpo 2013 во Скопје. Периодот меѓу двете саемски манифестации беше со најголеми инвестициски проекти на компанијата, која комплетно заврши и предаде 300 станови со имотни листови. Во тек е изградбата на пет нови елитни висококвалитетни станбено-деловни објекти во Скопје со…

Повеќе