Адора Flatiron Скопје
Адора Diаmond Garden
Аеродром црква 3
Сакам да купам СТАН

Новости

Вицепремиерот Ставрески, дир. Кавракова и ген. дир. д-р Чифлиганец на штандот на Адора Инженеринг
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НУДИ МНОГУ НАГРАДИ И ПОВОЛНИ ПОПУСТИ НА САЕМОТ НА НЕДВИЖНОСТИ REALEXPO СКОПЈЕ

Првиот ден на саемот на недвижности RealExpo 2013, репрезентативниот штанд на Адора Инженеринг го посетија 1500 посетители. Од нив, 150 покажаа изразен интерес за купување на стан, за што детални информации добија од менаџерите за продажба во компанијата. По отворањето на саемот, штандот на Адора Инженеринг прв го посети заменик претседателот на Владата на Република…

Повеќе
Генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец - победник на неделата - магазин Капитал
23/04/2013

ШТО ОБЈАВИ МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ НА 7 МАРТ 2013 ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ПОБЕДНИКОТ НА НЕДЕЛАТА ВО БИЗНИС КРУГОВИТЕ-ГЕН. ДИР. ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ

      Генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец – победник на неделата – магазин Капитал   Зошто купив стан од Адора Инженеринг?   Страница од магазин Капитал на 7-ми март 2013      

Повеќе
Ген. дир, проф. д-р Ванчо Чифлиганец на затворањето на RealExpo-Скопје 2013
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НАПРАВИ ИНВЕСТИЦИСКИ БУМ ВО 2012 ГОДИНА

Адора Инженеринг во периодот меѓу двата саеми на недвижности, во текот на 2012 година, продаде околу 270 елитни станови во Скопје, Охрид и Струмица, комплетно заврши и предаде во употреба 300 станови во Скопје и изгради нови 300 висококвалитетни станови во општината Аеродром, Ново Лисиче-Скопје. Со вкупен годишен обрт од околу 50 милиони евра и…

Повеќе
Избор на Драгана Чифлиганец за најуспешна жена-менаџер во Македонија во 2012
23/04/2013

ДРАГАНА ЧИФЛИГАНЕЦ-МЕЃУ 10 ТОП МЕНАЏЕРКИ ВО МАКЕДОНИЈА ВО 2012

Драгана Чифлиганец, извршен директор на „Адора Инженеринг“ ја доби наградата менаџер на годината на манифестацијата „Избор на 10 нејуспешни жени менаџери во 2012 година“ во хотелот Континентал во Скопје, на која присуствуваа првата дама, Маја Иванова, сопруга на претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов и министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска. Чифлиганец е една од најмладите и…

Повеќе
Адора акција во месец април за сите здравствени работници
23/04/2013

ЗА ХУМАНИТЕ СРЦА НА ЛЕКАРИТЕ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ОД АДОРА ВО АПРИЛ

„ЗА ХУМАНИТЕ СРЦА НА ЛЕКАРИТЕ“ е специјална акција што во месец април, по повод Светскиот ден на здравјето-7 април, ја спроведува градежната компанија „Адора Инженеринг“ со поволна понуда за лекарите и сите здравствени работници кои ќе купат стан во елитните објекти во Скопје, Охрид и Струмица. Целта на понудата насловена : „ЗА ХУМАНИТЕ СРЦА НА…

Повеќе
Семејството Ангеловски на потпишувањето на конечниот договор
23/04/2013

СЕ ПОТПИШУВААТ КОНЕЧНИТЕ ДОГОВОРИ СО КУПУВАЧИТЕ НА СТАНОВИ ВО ОБЈЕКТОТ СКОПЈЕ-ЦЕНТАР-ПОД ВОДНО

Започнаа да се потпишуваат конечните договори за купување на становите во елитниот станбен објект Скопје-Центар-Под Водно, за кој излезе имотниот лист со број 56305 К. О. Центар 2. Првите купувачи кои конечните договори ги склучија во „Адора Инженеринг“ изразија задоволство од изборот, за што според нив одлучувачка била одличната локација во центарот на Скопје и…

Повеќе
Одлични резултати на измерената звучна изолација на објект Скопје-Центар-Под Водно
23/04/2013

СТРУЧНА ПОТВРДА ЗА ВИСОКИОТ КВАЛИТЕТ НА ИЗГРАДЕНИТЕ ОБЈЕКТИ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Со индекс на звучна пропустливост од 39 db на преграден ѕид од 12 см и индекс на звучна пропустливост од 46 db кај сендвич ѕид од 29 см, резултати добиени со неодамнешните мерења, елитниот станбено-деловен објект Скопје-Центар-Под Водно покажа одлична звучна изолација, потврди стручното истражување на Градежниот факултет во Скопје. Анализата, за изработка на магистерска…

Повеќе
„Конференција за отпочнување на проектот КОО за Сите“ во Скопје
23/04/2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ Е ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ – КОО ЗА СИТЕ

„Адора Инженеринг“, како општествено одговорна компанија, со повеќе практики од интерес на граѓаните и пошироката заедница, е дел од проектот „Корпоративна општествена одговорност за сите-КОО за Сите“, што започна да се реализира заедно со Бизнис Конфедерцијата на Македонија во соработка со организациите на работодавачи од регионот и Меѓународната организација на работодавачи. Главна цел на проектот…

Повеќе
Поглаварот на МПЦ г.г. Стефан со ктиторот на црквата Свети Јован Крстител, проф. д-р Ванчо Чифлиганец
23/04/2013

ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ Г.Г. СТЕФАН ЈА ПОСЕТИ ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ

Поглаварот на МПЦ, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, денес ја посети новата црква Свети Јован Крстител, што како донација на градежната компанија „Адора Инженеринг“ се гради во новиот парк со авион во модерата развиена општина Аеродром во Скопје. Со ктиторот, проф. д-р Ванчо Чифлиганец, ген. дир. на „Адора Инженеринг“, проф. д-р Валентина Божиновска, директор…

Повеќе
23/04/2013

СЕ ЗБОГАТУВА ЗЕЛЕНИОТ ПОЈАС ВО ПАРК ШУМАТА ВО РЕЗИДЕНЦИЈАТА АДОРА-ЦРНИЧЕ-СКОПЈЕ

Со голема пролетна акција се озеленува и хортикултурно се збогатува парк шумата во резиденцијата АДОРА во елитната населба Црниче во Скопје. Во паркот се засадени околу 600 нови дрвја, чемпреси, липи, јасен и други видови, кои со 600-те постојни дрвја прават густ зелен појас меѓу резиденцијата сопственост на „Адора Инженеринг“ и урбаната општина Кисела Вода…

Повеќе
Локацијата во Општина Аеродром-Скопје каде Адора ќе ги гради новите објекти
23/04/2013

НОВИ ОБЈЕКТИ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Нови два елитни станбено-деловни објекти „Адора Инженеринг“ ќе започне да гради на атрактивна локација во срцето на модерната општина Аеродром, Скопје, на просторот кај старите воени бараки. Локацијата е во близина на Железничката и Автобуска станица во Скопје, булеварите Кузман Јосифовски-Питу и Јане Сандански, кај црквата Свети Илија, близу до здравствената поликлиника Јане Сандански, Основното…

Повеќе
23/04/2013

АДОРА ВЕСТИ

Нови два елитни станбено-деловни објекти „Адора Инженеринг“ ќе започне да гради на атрактивна локација во срцето на модерната општина Аеродром, Скопје, на просторот кај старите воени бараки. Локацијата е во близина на Железничката и Автобуска станица во Скопје, булеварите Кузман Јосифовски-Питу и Јане Сандански, кај црквата Свети Илија, близу до здравствената поликлиника Јане Сандански, Основното…

Повеќе
12/07/2012

Награда за корпоративна филантропија, 2012

„Адора Инженеринг“-Скопје ја доби наградата за корпоративна филантропија за средно претпријатие за 2012 година, што Центарот за институционален развој на генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец му ја додели на „Вечерта на благодарноста“ синоќа во хотелот Александар Палас во Скопје. На 6-тата ваква  свеченост, ЦИРа додели 14 награди на бизнис компании, граѓански организации, институции, медиуми…

Повеќе
01/01/2011

ОСВЕТЕНА Е НОВАТА ЦРКВА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

ОСВЕТЕНА Е НОВАТА ЦРКВА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ   Со црковно-народен собир денес во Општина Аеродром, Скопје, осветен и отворен е новиот православен храм Свети Јован Крстител,  изграден со донација на градежната компанија Адора Инженеринг и ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец. Осветувањето го изврши поглаварот на МПЦ, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан…

Повеќе