Адора Diаmond Garden
Адора Flatiron Скопје
Сакам да купам СТАН

Новости

20170113_142127
14/01/2017

ПАРИЧКАТА ЗА ВАСИЛИЦА ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НАЈМНОГУ СРЕЌА И ДОНЕСЕ НА АНГЕЛА ХАЏИ-МИТРОВА

Традиционално, Адора инженеринг по повод Православната Нова Година и празникот Василица, за вработените организираше кршење на пита со паричка. Годинава паричката ја најде најмладата во Адора, Ангела Хаџи-Митрова, вработена во правниот сектор, која како најсреќна, според верувањето ќе има многу здравје, среќа, бериќет и успех во  2017-та година. Директорот на финансии Ѓорѓи Рибарски ја подели…

Повеќе
1
13/01/2017

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ-ТЕЛЕВИЗОРИ ОД НОВОГОДИШНАТА ПРОМОЦИЈА

На купувачите на стан Наталија Јовановска и Дејан Петрушевски денес, на празникот Православна-Стара Нова Година, им беа доделени подароците смарт тв апарати, кои ги добија исполнувајќи ги условите од новогодишната промоција на Адора инженеринг. Подарувајќи им среќа и радост на семејствата Јовановски и Петрушевски, Адора инженеринг им честита на новиот дом и им посака среќно…

Повеќе
2
27/12/2016

ФОНДАЦИЈАТА ЧИФЛИГАНЕЦ ЌЕ ОБНОВИ ОПОЖАРЕНА КУЌА ВО ДЕДИНО И ДОНИРА ВО УЧИЛИШТАТА ВО РАДОВИШ

Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец и градежната компанија Адора инженеринг ќе им изградат нов дом на семејството Трајкови во радовишкото село Дедино, чија куќа до темел изгоре во неодамнешниот пожар. Брачниот пар Ивана и Јован Трајкови во Дедино ги посети проф. д-р Ванчо Чифлиганец, кој одлучи да им помогне на настраданите веднаш штом дозна за…

Повеќе
fb-post
20/12/2016

СО СЕКОЈ КУПЕН ДОМ ОД 20-ТИ ДО 31-ВИ ДЕКЕМВРИ НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Во знак на благодарност за укажаната доверба и со желба да им ги разубави новогодишните празници, Адора инженеринг со секој купен стан од овој градежен бренд од 20-ти до 31-ви декември, обезбеди подарок за ценетите купувачи. Сите граѓани кои ќе купат и уплатат 80 % од вредноста на новиот дом во наведениот термин, од градежната…

Повеќе
viber-image
16/12/2016

ПЛАКЕТА ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА АФИРМАЦИЈА НА ГРАДЕЖНОТО КОНСТРУКТОРСТВО ВО МАКЕДОНИЈА

Адора инженеринг доби плакета за особено залагање и придонес во реализација на програмата на Друштвото на градежните конструктори на Македонија и во развојот и афирмацијата на градежното конструкторство, кој по повод 40 годишниот јубилеј ја доделува ДГКМ. Во присуство на еминентни научници, експерти и компании од сферата на градежништвото, сеизмологијата, архитектурата, во амфитеатарот на Градежниот…

Повеќе
facebook-post
10/12/2016

ДОМ СО ЗВУЧЕН КОМФОР ВО АДОРА FLATIRON ВО СРЦЕТО НА СКОПЈЕ СО СЕРТИФИКАТ ЗА АКУСТИЧНИ СВОЈСТВА ОД СВЕТСКИОТ БРЕНД RIGIPS ( SAINT-GOBAIN )-ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА

Со звучна изолација далеку над македонските стандарди, според европските норми и најновите сознанија во областа на акустиката, со сертификат за акустични својства од светскиот бренд RIGIPS ( SAINT GOBAIN ) единствено во Македонија, објектот Адора Flatiron на станарите им гарантира мирен дом, заштитен од „звучното загадување“, имун на бучните соседи и градската врева во централното…

Повеќе
flatiron-fasada
23/11/2016

СО STO ТРАЈНА ОРГАНСКА ФАСАДА ШТО ДИШЕ-ЗДРАВ ВОЗДУХ ВО ДОМОВИТЕ ВО АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Со STO, издржливата, органска фасада што дише, од водечкиот европски производител на фасади со најнова технологија, домовите на Адора инженеринг се отпорни на надворешните влијанија. Во време на климатски промени, дождови, ветрови, снегови и други надворешни фактори, фасадата STO, од што е изработен завршниот декоративен малтер на новиот комплекс Адора Flatiron Скопје, гарантира долгогодишна трајност…

Повеќе
15133752_1156398001109812_1106724882_o
19/11/2016

АДОРА НА #AllWebMK

Во друштво на еминентни експерти за дигитален маркетинг од Европа и САД, стручњаците за односи со јавност и маркетинг во Адора инженеринг Нина Кепеска и Елисавета Кошевец, се усовршуваа за најновите трендови во on line комуникациите. Ефективни кампањи на најголемите социјални платформи facebook, instagram i snapchat, оптимизиран маркетинг, добри и лоши content-постови, стратегија, буџет и…

Повеќе
Adora Flatiron Skopje denski render
03/11/2016

СО НАМАЛЕНА КАМАТА ОД 3,75% САМО ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГРАЃАНИТЕ МОЖАТ ДА КУПАТ НОВ ДОМ СО КРЕДИТ ВО ОХРИДСКА БАНКА СОСИЕТЕ ЖЕНЕРАЛ

Со намалена камата од 3,75%, единствено во Адора инженеринг, со кредит во Охридска банка Сосиете Женерал, граѓаните имаат екстра поволна можност полесно да станат сопственици на нов квалитетен дом и деловен простор од овој потврден градежен бренд. За станбен кредит во износ од 30 илјади евра, со рок на отплата од 20 години и вклучено…

Повеќе
viber image
16/10/2016

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДЕЛ ОД МАНИФЕСТАЦИЈАТА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“ ВО РАДОВИШ

Годинава по четврти пат, Радовиш е домаќин на тридневната традиционална манифестација „Самун ем Татлија“ на која викендов присуствуваат голем број гости од Македонија и регионот. Адора инженеринг и оваа година финансиски ја помогна манифестацијата, која ги промовира најстарите радовишки специјалитети и им нуди можност на посетителите да ги вкусат самунот и татлијата. По успешната работа,…

Повеќе
11 Oktomvri 2016
11/10/2016

ЧЕСТИТКА ЗА 11-ТИ ОКТОМВРИ-ДЕНОТ НА ВОСТАНИЕТО

Адора инженеринг на сите граѓани на Македонија им го честита државниот празник 11-ти Октомври, Денот на народното востание, симболот на непокорот и слободарскиот дух на македонскиот народ. Одбележувајќи 75 години од почетокот на народното востание и борбата против фашизмот, да им изразиме почит на сите храбри борци и херои што го дадоа животот за слободна…

Повеќе
20161001_080218
08/10/2016

ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО АЕРОДРОМ СЕ КОМПЛЕТИРА СО КРСТИЛНИЦА

Привршуваат градежните работи на крстилницата што се гради во црковниот комплекс Свети Јован Крстител, на кејот на реката Вардар во општина Аеродром, Скопје, донација на Адора инженеринг. Крстилницата, што се подигнува во препознатливиот стил на црквата Свети Јован Крстител, согласно каноните на МПЦ и во постојана консултација со Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, е…

Повеќе
image-0-02-05-c07c4c1d178502fb4414af373bb8028c3045163edb99d6d55759c7b1446ec266-V
06/10/2016

СЕ ИЗДИГНУВА ОБЈЕКТОТ АДОРА DIAMOND GARDEN ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Брзо и квалитетно напредува изградбата на Адора Diamond Garden во скопски Карпош, Тафталиџе, каде девет дена по темелната плоча е бетонирана плочата на приземје, на „нултата кота“. Тимот вредни и искусни градежни работници на овој потврден градежен бренд, под будните очи на инженерско-надзорниот тим, поставија плоча со дебелина од 22 cm, во која вградија 450…

Повеќе
image-0-02-05-b301fd64d463c378dec2d6b6dd962e84169b6c0fef085f4f0157ec4e70248520-V
04/10/2016

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА ПРВАТА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ИНВЕСТИЦИИ ВО НЕДВИЖНОСТИ ВО МАКЕДОНИЈА

„На пазарот на недвижностите ќе останат само високите професионалци кои со искреност, посветеност и доверба се однесуваат кон купувачите и најиновативните компании чија цел е да изградат квалитетен дом за граѓаните, а не само да остварат профит“ – е клучната порака на проф. д-р Ванчо Чифлиганец што за иднината на недвижностите ја изнесе на форумот…

Повеќе
image-0-02-01-a04797b9e4fdbd68fd7e4e2f1c90bbcc340106872b941890cd4a46fc02f1fd61-V
22/09/2016

Започна градба на Дијамантската градина на Адора, нов елитен станбено деловен објект ,,Adora Diamond Garden‘‘, во Карпош-Скопје со бетонирање на темелна плоча

Тимот на Адора инженеринг дооел-Скопје: менаџери, инженери, надзори и 120 висококвалификувани македонски неимари градежни работници, со 4 пумпи, 26 миксери,на првиот есенски ден, 22.9.2016 година, започнаа со бетонирање на армирано бетонска темелна плоча. Станбено деловниот објект Adora Diamond Garden, е втемелен на плоча со дебелина од 110 сантиметри. Во неа се очекува во континуитет да…

Повеќе