Адора Flatiron Скопје
Адора Diаmond Garden
Аеродром црква 3
Сакам да купам СТАН

Uncategorized @mk

24/10/2018

Со бутик штанд за зелено домување, подарок кујна и архитектонско решение за ентериерно уредување за купен дом во Flatiron, Адора инженеринг се претставува на Саемот Realexpo 2018

Со оригинален бутик штанд во стилот на зеленото домување во Diamond Garden, најголемата градина за внатрешно домување во Европа со 5,5 тони зеленило од природно потекло и подарок, комплетно опремена кујна со целосно архитектонско решение за внатрешното уредување со секој купен дом во објектот Flatiron, градежната компанија Адора инженеринг учествува на Саемот за недвижности Realexpo…

Повеќе
28/11/2017

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ 4 ДОМАЌИНИ-ДОМАРИ ВО АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Адора инженеринг има потреба од ангажман на четворица домаќини-домари во  новиот атрактивен станбено-деловниот комплекс Адора Flatiron Скопје, кои со работа ќе започнат на 15-ти декември годинава. Кандидатите за работната позиција домаќин-домар треба да имаат завршено  минимум средно образование, да имаат претходно работно искуство, основно познавање на работа со компјутери и англиски јазик и познавње на…

Повеќе
15/11/2017

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО 2017 ДОБИТНИК НА ТРИ НАЦИОНАЛНИ НАГРАДИ ЗА НАЈДОБРИ ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНИ ПРАКТИКИ

Адора инженеринг денес доби три национални признанија на 10-тата јубилејна манифестација на која министерството за економија и координативното тело ги доделија националните награди за најдобри општествено одговорни практики на македонските претпријатија 2017-та. Компанијата која паралелно со успешниот развој во високата градба, 15 години гради традиција на препознатлива општествена одговорност, ги доби највисоката награда меѓу големите…

Повеќе
01/11/2017

ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ-ЗАМ. ГЕН. ДИРЕКТОР НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО БИЗНИС ЕЛИТАТА НА САМИТОТ МАКЕДОНИЈА 2025 ВО ДЕБАТА ЗА ПОБРЗ ЕКОНОМСКИ РАСТ

Каква бизнис клима и е потребна на земјата, со колкав економски раст ќе се зголеми стандардот, ќе се отворат нови работни места, со еден збор Македонија да стане привлечна бизнис дестинација. Заменик генералниот директор на Адора инженеринг, Душко Чифлиганец заедно со бизнисмени од државата и странство,  дебатираа на исклучително важни теми за развојот на македонската…

Повеќе
31/10/2017

АНЕВСКИ-НАГРАДЕНИТЕ КУПУВАЧИ ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПАТУВААТ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА

Јана и Александар Аневски од Скопје, добитниците на наградата „Егзотичен одмор на Куба со купен дом од Адора инженеринг“, на 1-ви ноември патуваат на 13 дневниот одмор на најпопуларниот карипски остров. Наградата, организиран комплетен аранжман со авио лет од Скопје во туристичкиот рај Варадеро, со уживање во уникатниот кубански амбиент, на Аневски им ја додели…

Повеќе
19/07/2017

Адора инженеринг со реформски предлог мерки до владата за подобрување на деловниот амбиент

Градежната компанија Адора инженеринг поднесе повеќе предлог мерки до владата и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за подобрување на бизнис климата. Генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец, кој заедно со претставниците на градежните компании учествуваше на деловниот појадок со премиерот Зоран Заев и владините министри, организиран од Сојузот на стопански комори, на заедничка…

Повеќе
14/07/2017

НАГРАДНА ИГРА: АДОРА ВЕ НОСИ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА

Адора инженеринг по повод 15 годишниот роденден на компанијата, најсреќните купувачи ги носи на незаборавен одмор за двајца на Куба, една од најпосакуваните туристички дестинации во светот. Учесници во наградната игра се сите купувачи на стан или деловен простор во објектите Адора Flatiron Скопје и Адора Diamond Garden од 14 јули до 30 септември 2017,…

Повеќе
07/07/2017

АДОРА СО ЛЕТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА 15 ГОДИШНИНАТА-НАЈСРЕЌНИТЕ КУПУВАЧИ ГИ НОСИ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА

По повод 15 годишниот јубилеен роденден што Адора инженеринг го одбележува на 28-ми август, во рамките на постојаните изненадувања за своите верни купувачи, најсреќните ова лето, компанијата ќе ги носи на незаборавен егзотичен одмор на Куба, една од најпознатите и најпосакуваните туристички дестинации во светот. Целта на градежната компанија е да им возврати за довербата…

Повеќе
12/08/2016

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО ПОМОШ ВО ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДРАЧЈА

Со ангажирање на дел од градежната механизација за расчистување на поплавените подрачја и донации за настраданото население, Адора инженеринг помага во санирање на штетите од големото невреме во скопскиот регион. Компанијата со багер меѓу првите се вклучи и неколку дена работеше на  расчистување на каналите во општина Илинден, подели повеќе пакети со гумени чизми и…

Повеќе
06/11/2015

„АЕРОДРОМ ПАРК 2“ СО ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А-КЛАСА И ПОМАЛИ ТРОШОЦИ ЗА ГРЕЕЊЕ

Станбениот објект „Аеродром Парк 2“ доби А-класа сертификат за енергетски карактеристики на згради, од лиценцираната фирма ДЕЛТА ПРОЕКТ, како официјален документ за потврда на ниската потрошувачка на енергија. Според показателите во овој објект,  за греење на годишно ниво е потребна енергија од 20,35 kWc/m²a, што е забележително помалку од 25 kWc/m²a, горната граница за енергетската…

Повеќе
04/08/2015

ВО РЕКОРДЕН РОК СЕ ПОСТАВЕНИ ТЕМЕЛНАТА ПЛОЧА НА НОВИОТ ОБЈЕКТ АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ И ПЛОЧАТА НА 4-ТО НИВО НА ОБЈЕКТОТ АЕРОДРОМ ГРАДИНКА

Во рекорден рок, за само 30 часа поставена е темелната плоча на новиот станбено-деловен објект Адора Flatiron Скопје,што Адора инженеринг го гради во централното подрачје на Скоје, на почетокот на општина Кисела Вода. Во темелната плоча на овој стратешки објект кај Стара рампа, вградени се 3.600 м³ водонепропусен бетон, МБ 30 и 320 тони бетонско…

Повеќе
11/06/2015

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПОДДРЖУВА БЕСПЛАТНА AUTOCAD ОБУКА И ПОДГОТВИТЕЛНА ОБУКА ЗА ПОЛАГАЊЕ ACU ИСПИТИ

Со поддршка во организирањето на бесплатна Autocad обука и подготвителна обука за полагање Acu испити, Адора инженеринг во соработка со Семос Едукација се придружи на глобалната кампања на Autodesk за сертификација на знаењата на студентите и едукаторите. На тридневните обуки што започнуваат на 24-ти јуни, со стручниот предавач Мирослав Клампфер, Адора инженеринг обезбеди 12 бесплатни…

Повеќе