ПРОДОЛЖУВААТ НАГРАДНИТЕ ПАТУВАЊА „ЗАЕДНО СО АДОРА ВО ДУБАИ“

Биљана Талевска и Владимир Наумовски, среќните купувачи на стан во елитниот  комплекс Скопје-Центар-Под Водно, отпатуваа во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, на наградно патување од Адора Инженеринг. Седумдневниот престој на Биљана и Владимир во Дубаи, светското градежно и урбанистичко чудо е дел од наградите „Заедно со Адора Инженеринг во Дубаи“, со што компанијата им возвраќа на […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПОСТАВИ ПОДГРАДА ОД ШИПОВИ ЗА ЗАШТИТА НА ГЛАВНИОТ ФЕКАЛЕН ВОД И ГРАДЕЖНОТО ЗЕМЈИШТЕ КАЈ НОВИОТ СТАНБЕН ОБЈЕКТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Стручните тимови на Адора Инженеринг, поставија подграда од армирано-бетонски  шипови со длабочина од 11,2 м и должина од 18 м, кај градежната јама за новиот станбен објект во Скопје-Аеродром Центар, за подобра заштита на градежното земјиште. Целта е овој дел од теренот за изведување на градежните работи длабински да се обезбеди и да се заштитат […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГО ПОДДРЖУВА КОШАРКАРКИОТ КЛУБ МЗТ СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје-Аеродром, кој е поддржан од Адора Инженеринг-Скопје, во сабота, на 12-ти октомври, во 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје како домаќин ќе има натпревар со гостинскиот клуб „Будучност“ од Подгорица, Црна Гора. За натпреварот кој е во рамките на третото коло на АБА Јадранската лига, има голем интерес во […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СЕ ПРЕТСТАВИ НА САЕМОТ ЗА РАБОТА „КАРИЕРЕН ЕКСПО“ 2013 ВО СКОПЈЕ

Со голема посетеност на штандот, на кој беше претставена градежната компанија, нејзината дејност, понудата и можностите за остварување кариера, „Адора Инженеринг“ учествуваше на Саемот за работа „Кариерен експо“ 2013 што во организација на Младинскиот совет на американската амбасада за прв пат се одржа во Мала станица во Скопје. Младите посетители, студенти, тукушто дипломирани, средношколци и […]

ПРЕТСТАВНИЦИ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГИ СЛЕДАТ СВЕТСКИТЕ ТРЕНДОВИ НА САЕМИТЕ ЗА НЕДВИЖНОСТИ ВО ДУБАИ И ЗА АРХИТЕКТУРА ВО МИЛАНО

Извршната директорка на Адора Инженеринг-Скопје, д-р Драгана Чифлиганец е во посета на големиот саем на недвижности „Cityscape“ што се одржува во Светскиот трговски центар во Дубаи, Обединетите Арапски  Емирати. Саемот посветен на градскиот пејсаж е клучен настан на пазарот на недвижности на Блискиот Исток на кој 25.000 инвеститори, претставници на регионални и локални власти,  програмери, […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ-СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВИ НА САЕМОТ ЗА РАБОТА НА ПРВИОТ „КАРИЕРЕН ЕКСПО“ – 2013 ВО СКОПЈЕ

Адора Инженеринг-Скопје ќе учествува на Саемот за работа, на првиот „Кариерен експо“, што ќе се одржи во среда, на 9-ти октомври во просторот „Мала станица“ во организација на Младинскиот совет на американската амбасада во Скопје. Во рамките на оваа манифестација, на која ќе говорат познати  дипломати од земјата и странство, како и претставници на владата, […]

Проф. д-р Ванчо Чифлиганец, ген. дир. на „Адора Инженеринг-Скопје“, гостин во емисијата „Бизнис 365“ на МТВ 1

Градежништвото во Македонија, понудата, цената, квалитетот на новите станови и актуелните состојби на пазарот на недвижности се во фокусот на емисијата во живо „Бизнис 365“, во која гостин е проф. д-р Ванчо Чифлиганец-ген. дир на Адора Инженеринг-Скопје. Гледајте во понеделник-7 октомври, прва програма на Македонска телевизија-22.15 ч, репризно-вторник-8 октомври-14.15 ч.

НОВОТО ФАСАДНО РЕШЕНИЕ И „REHAU“ – НАЈДОБРОТО НА ЕВРОПСКИОТ ПАЗАР, 4 ПАТИ ЌЕ ГИ НАМАЛАТ ТРОШОЦИТЕ ЗА ГРЕЕЊЕ ВО НОВИОТ СТАНБЕН ОБЈЕКТ НА АДОРА ВО СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ ЦЕНТАР

Фасадна столарија од најновата генерација производи на реномираната  германска марка „Rehau“-Geneo Fipro, се поставуваат на новиот елитен објект којшто Адора Инженеринг го гради во станбениот комплекс во центарот на модерната општина Аеродром, во близина на меѓународната автобуска и железничка станица во Скопје. Прозорците со ПВЦ шесткоморни профили и трислојно термоизолационо стакло, од кои надворешното е […]