НОВОСТИ

ОСВЕТЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИКОТ НА СПОМЕНИКОТ ЗА ВОДИЦИ, ДОНАЦИЈА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ЗА ОХРИД

Денес, на 31-ви јануари, православниот празник Свети Атанасиј, на свечен начин е  поставен камен темелникот за изградба на новото спомен обележје за Водици кај градското

Прочитај повеќе »

ПОДГОТОВКИ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА СПОМЕНИКОТ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД

На брегот на Охридското Езеро, кај градското пристаниште во Охрид, започнаа подготвителните работи, со копање на теренот, за поставување камен темелник на новото спомен обележје

Прочитај повеќе »

СО 20.000 ГОСТИ ПРОСЛАВЕН ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ВО ОХРИД

Со традиционалните православни христијански обичаи и масовна посетеност од околу 20.000 верници и гости, деновиве во Охрид-Балканскиот Ерусалим, беше прославен празникот Богојавление-Водици. Во чествувањата и

Прочитај повеќе »

Во функција на задоволни купувачи во новата 2014 година-Тимот на Адора Инженеринг

Вработените  на Адора  инженеринг-Скопје, Новата 2014 година ја дочекаа заедно во весела атмосфера на Билјанини Извори во Македонскиот Ерусалим-Охрид. Среда 02.01.2014 година беше прв работен

Прочитај повеќе »