НОВОСТИ

СТАНОВИТЕ ВО ОБЈЕКТОТ АЕРОДРОМ-ПАРК ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПРИМОПРЕДАВААТ НА КУПУВАЧИТЕ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ И ВО ТЕКОТ НА СЕПТЕМВРИ 2014

Адора Инженеринг ги известува сите купувачи на стан и друг недвижен имот во новоизградениот елитен станбено-деловен објект „Аеродром-Парк“ на ул. „Методија Шаторов-Шарло“ бр. 10, Општина

Прочитај повеќе »

ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТИРАНА СО КРСТИЛНИЦА И ПОМОШНИ ПРОСТОРИИ-ДОНАЦИЈА НА КТИТОРОТ ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ, МПЦ И ДРУГИ ДОНАТОРИ

Православниот црковен храм Свети Јован Крстител во Општина Аеродром, Скопје, наскоро ќе добие крстилница и помошни простории, донација на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец и

Прочитај повеќе »

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ШПАРКАСЕ БАНКА ВИКЕНДОВ НА „КУБА ЛИБРЕ“ ГО ПРОМОВИРАА ПОВОЛНИОТ СЕМЕЕН СТАНБЕН КРЕДИТ ЗА КУПУВАЊЕ СТАН ВО ОХРИД СО „0“ ТРОШОЦИ ЗА ОДОБРУВАЊЕ И БЕЗ НОТАРСКИ ТРОШОЦИ

Викендов во Охрид, во рамките на акцијата „На кафе со Шпаркасе Банка“, пред посетителите на популарната плажа „Куба Либре“, беше промовиран поволниот семеен станбен кредит

Прочитај повеќе »

САБОТА-19 ЈУЛИ ОД 13 ДО 14 ЧАСОТ НА ПЛАЖАТА КУБА ЛИБРЕ ВО ОХРИД ПРОМОЦИЈА НА НАЈПОВОЛЕН СЕМЕЕН СТАНБЕН КРЕДИТ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ШПАРКАСЕ БАНКА

Во рамки на акцијата „На кафе со Шпаркасе Банка“, утре, сабота, 9-ти јули, од 13 до 14 часот на популарната плажа Куба Либре во Охрид,

Прочитај повеќе »

ЛИСТ ЗА ПРЕДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГРАДБА БР. 103835 ЗА СТАНБЕН ОБЈЕКТ НА Г.П. 3.13 – ЕЛИТЕН КОМПЛЕКС „АДОРА“ – СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ-НОВО ЛИСИЧЕ

Се информираат купувачите на стан во елитниот комплекс „Адора“ во Ново Лисиче, во модерната општина Аеродром, Скопје, дека излезе листот за предбележување на градба со

Прочитај повеќе »

САМО 15 % УЧЕСТВО ЗА СТАНБЕН КРЕДИТ, ГРАТИС КРСТАРЕЊЕ НА МЕДИТЕРАНОТ И ИБИЦА, МОЖНОСТ ЗА НАГРАДА АВТОМОБИЛ ПОЛО-ЗА КУПУВАЧИТЕ НА СТАН ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Адора Инженеринг за своите купувачи ова лето обезбеди исклучителни поволности и вредни награди за купен стан од овој градежен супербренд. Купувачите на стан од Адора

Прочитај повеќе »

ВО ОХРИД ВИКЕНДОВ ОТКРИЕНО СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО „БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ“ – ДОНАЦИЈА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ЗА БАЛКАНСКИОТ ЕРУСАЛИМ

Со пригодна свеченост и голем број присутни охриѓани и гости, во центарот на Охрид, кај градското пристаниште, викендов беше осветено и отворено новото спомен-обележје „Богојавление-Водици“,

Прочитај повеќе »

СВЕЧЕНО ЌЕ БИДЕ ОСВЕТЕНО И ОТВОРЕНО СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО „БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ“ ВО ОХРИД-ДОНАЦИЈА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ-КУМ НА ВОДИЦИ ОХРИД-2012

Утре-сабота-5 јули во 10 ч. и 30 мин. на градското пристаниште во Охрид, свечено ќе биде осветено и отворено новото спомен-обележје „Богојавление-Водици“, донација на проф.

Прочитај повеќе »