СТАНОВИТЕ ВО ОБЈЕКТОТ АЕРОДРОМ-ПАРК ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПРИМОПРЕДАВААТ НА КУПУВАЧИТЕ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ И ВО ТЕКОТ НА СЕПТЕМВРИ 2014

Адора Инженеринг ги известува сите купувачи на стан и друг недвижен имот во новоизградениот елитен станбено-деловен објект „Аеродром-Парк“ на ул. „Методија Шаторов-Шарло“ бр. 10, Општина Аеродром, Скопје, дека примопредавањето на становите ќе биде кон крајот на август и во текот на септември годинава. По известувањето на купувачите по пошта, меил, на веб и фб, менаџерите […]

ЧЕСТИТКА ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Адора Инженеринг на сите припадиници на исламската вероисповед им го честита големиот верски празник Рамазан Бајрам. Најсветиот месец за муслиманите, нека донесе убави Бајрамски празнувања, исполнети со здравје, мир, слога, солидарност, толеранција, взаемна почит, убави мисли и добри дела. Нека овој Рамазан Бајрам мине со убаво празнување, според вековните традиции и муслимански обичаи на муслиманите […]

ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТИРАНА СО КРСТИЛНИЦА И ПОМОШНИ ПРОСТОРИИ-ДОНАЦИЈА НА КТИТОРОТ ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ, МПЦ И ДРУГИ ДОНАТОРИ

Православниот црковен храм Свети Јован Крстител во Општина Аеродром, Скопје, наскоро ќе добие крстилница и помошни простории, донација на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец и градежната компанија Адора Инженеринг, МПЦ и други донатори кои за тоа ќе изразат желба. Со новата просторија каде според православната традиција и каноните на МПЦ свештените лица ќе ги крштеваат […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ШПАРКАСЕ БАНКА ВИКЕНДОВ НА „КУБА ЛИБРЕ“ ГО ПРОМОВИРАА ПОВОЛНИОТ СЕМЕЕН СТАНБЕН КРЕДИТ ЗА КУПУВАЊЕ СТАН ВО ОХРИД СО „0“ ТРОШОЦИ ЗА ОДОБРУВАЊЕ И БЕЗ НОТАРСКИ ТРОШОЦИ

Викендов во Охрид, во рамките на акцијата „На кафе со Шпаркасе Банка“, пред посетителите на популарната плажа „Куба Либре“, беше промовиран поволниот семеен станбен кредит на Адора Инженеринг и Шпаркасе Банка, со кој без плаќање трошоци за одобрување и без нотарски трошоци, до 30-ти септември годинава, граѓаните можат да купат стан во објектот „Билјанини Извори“ […]

САБОТА-19 ЈУЛИ ОД 13 ДО 14 ЧАСОТ НА ПЛАЖАТА КУБА ЛИБРЕ ВО ОХРИД ПРОМОЦИЈА НА НАЈПОВОЛЕН СЕМЕЕН СТАНБЕН КРЕДИТ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ И ШПАРКАСЕ БАНКА

Во рамки на акцијата „На кафе со Шпаркасе Банка“, утре, сабота, 9-ти јули, од 13 до 14 часот на популарната плажа Куба Либре во Охрид, заедно со купонот за кафе и други подароци, посетителите ќе добијат промотивен флаер со кој во соработка со Шпаркасе Банка, Адора Инженеринг нуди семеен станбен кредит за купување еко дом […]

ЛИСТ ЗА ПРЕДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГРАДБА БР. 103835 ЗА СТАНБЕН ОБЈЕКТ НА Г.П. 3.13 – ЕЛИТЕН КОМПЛЕКС „АДОРА“ – СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ-НОВО ЛИСИЧЕ

Се информираат купувачите на стан во елитниот комплекс „Адора“ во Ново Лисиче, во модерната општина Аеродром, Скопје, дека излезе листот за предбележување на градба со број 103835 КО Кисела Вода 2 за станбениот  објект на Г.П. 3.13. Елитниот енергетски ефикасен станбен објект, чиј инвеститор е компанијата ГЛИЦ ГРУП 2012, а изведувач градежната компанија Адора Инженеринг […]

САМО 15 % УЧЕСТВО ЗА СТАНБЕН КРЕДИТ, ГРАТИС КРСТАРЕЊЕ НА МЕДИТЕРАНОТ И ИБИЦА, МОЖНОСТ ЗА НАГРАДА АВТОМОБИЛ ПОЛО-ЗА КУПУВАЧИТЕ НА СТАН ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Адора Инженеринг за своите купувачи ова лето обезбеди исклучителни поволности и вредни награди за купен стан од овој градежен супербренд. Купувачите на стан од Адора Инженеринг Скопје сега треба да уплатат само 15 % учество од вредноста на станот за користење на станбен кредит од  Комерцијална банка АД Скопје. Каматата на денарскиот кредит со евро […]

ВО ОХРИД ВИКЕНДОВ ОТКРИЕНО СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО „БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ“ – ДОНАЦИЈА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ЗА БАЛКАНСКИОТ ЕРУСАЛИМ

Со пригодна свеченост и голем број присутни охриѓани и гости, во центарот на Охрид, кај градското пристаниште, викендов беше осветено и отворено новото спомен-обележје „Богојавление-Водици“, подарок за Балканскиот Ерусалим од проф. д-р Ванчо Чифлиганец, кум на манифестацијата Водици Охрид, 2012. По осветувањето според православните обичаи на МПЦ, спомен-обележјето  симболично, со сечење лента го отворија градоначалникот […]

СВЕЧЕНО ЌЕ БИДЕ ОСВЕТЕНО И ОТВОРЕНО СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО „БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ“ ВО ОХРИД-ДОНАЦИЈА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ-КУМ НА ВОДИЦИ ОХРИД-2012

Утре-сабота-5 јули во 10 ч. и 30 мин. на градското пристаниште во Охрид, свечено ќе биде осветено и отворено новото спомен-обележје „Богојавление-Водици“, донација на проф. д-р Ванчо Чифлиганец, ген. дир. на Адора Инженеринг, кум на Водици Охрид-2012, дар за Охрид, граѓаните и сите посетители и туристи кои доаѓаат во балканскиот Ерусалим. Се покануваат сите граѓани на […]