НОВОСТИ

Честита НОВАТА 2015 година и голем христијански празник – Божиќ!

Вработени, Купувачи на недвижности, Деловни партнери, Пријатели, на Адора инженеринг, благочестиви  Македонци, Државни функционери, Верски служители, Христијани, Роднини, Познаници… во мое лично име и во

Прочитај повеќе »

НОВОГОДИШНА ЗАБАВА СО ДЕДО МРАЗ И МНОГУ ПОДАРОЦИ, ЗА ДЕЦАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Адора инженеринг и оваа година, традиционално организираше новогодишна забава за децата на вработените во компанијата, каде што сите заедно се дружеа, се смееја и пееја

Прочитај повеќе »

ЉУПЧО ПАВЛОВСКИ ЈА ДОБИ НАГРАДАТА ТЕЛЕВИЗОР, ШТО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЈА ДОДЕЛИ НА ВТОРИОТ САЕМ „КУПИ КУЌА, КУПИ СТАН“ ВО СКОПЈЕ

Љупчо Павловски од Скопје е среќниот добитник на наградата телевизор, што ја додели Адора инженеринг на вториот саем „Купи куќа, купи стан“ изминатиот викенд во

Прочитај повеќе »

СО ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „МОЖЕШ И ТИ“ И ФОНДАЦИЈАТА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ, СО РЕКОРДНА ПРОДАЖБА НА 302 СТАНА ВО 2014 И ИЗВЛЕКУВАЊЕ НАГРАДАТА АВТОМОБИЛ ПОЛО, ОДБЕЛЕЖАНА 12 ГОДИШНИНАТА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Во 2014-та година Адора инженеринг оствари рекордна продажба на 302 станови, што е за 11 % повеќе од 2013-та година, беше соопштено на  корпоративната прослава

Прочитај повеќе »

СО КОРПОРАТИВНА ПРОСЛАВА, ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „МОЖЕШ И ТИ“ ОД ВЕНКО АНДОНОВСКИ И ФОНДАЦИЈАТА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ, ВЕЧЕРВА ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС ВО СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАНА 12 ГОДИШНИНАТА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Вечерва со голема корпоративна прослава во хотелот Александар Палас, во Скопје, во присуство на бројни гости, високи претставници на државната и  локалните власти, поглаварот на

Прочитај повеќе »

ЧЕСТИТ БОЖИЌ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ ДЕНЕС ГО СЛАВАТ ПРАЗНИКОТ НА ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ

Адора инженеринг им го честита големиот празник Божиќ на сите христијани, деловни партнери, купувачи и граѓани кои го слават Христовото раѓање според Грегоријанскиот календар. Нека

Прочитај повеќе »

НОВОГОДИШНА ЗАБАВА СО ДЕДО МРАЗ ЗА ДЕЧИЊАТА ОД ОБЈЕКТОТ „АЕРОДРОМ ПАРК 1“ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Денеска во холот од објектот „Аеродром  Парк 1“ на Адора инженеринг, се огранизираше новогодишна забава, на која се собраа најмалите станари со нивните родители. Тие

Прочитај повеќе »