ДОЖИВЕЈТЕ ГО ДУХОТ НА ЊУЈОРК ВО СКОПЈЕ. ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА ЕЛИТНИОТ СТАНБЕНО-ДЕЛОВЕН КОМПЛЕКС АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

По повод најсветлиот датум во македонската историја, во предвечерјето на големиот национален празник Илинден, на влезот на општина Кисела Вода, во централното подрачје на Скопје, во присуство на голем број гости, беше означен почетокот на изградбата на новиот елитен станбено-деловен комплекс Адора Flatiron Скопје. Маркантниот објект, чиј инвеститор, изведувач и проектант, е градежната компанија Адора […]

ИЛИНДЕНСКА ПРОМОЦИЈА- КУПЕТЕ СТАН ВО ОХРИД И ДОБИЈТЕ ТЕЛЕВИЗОР

Адора инженеринг, која секогаш Ве изненадува со специјални промоции, по повод големиот национален празник Илинден, за секој купен стан Ви подарува телевизор. Обезбедете си нов дом за Вас и Вашето семејство во Охрид, најголемиот туристички центар во Македонија и изберете квалитетен, стабилен, функционален и економичен стан. Во Охрид ќе се заштитите од високите летни температури […]

ПРОДОЛЖУВА ОДЛИЧНАТА СОРАБОТКА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО НЛБ ТУТУНСКА БАНКА И НА НОВИТЕ ГРАДЕЖНИ ПРОЕКТИ

На денешната работна средба на раководни претставници на НЛБ Тутунска банка со менаџментот на Адора инженеринг, договорено е да продолжи досегашната одлична соработка и на новите проекти што ги реализира градежната компанија. Во време кога Адора инженеринг работи на изградба на неколку нови значајни станбено-деловни објекти, продолжувањето на добрата соработка со НЛБ Тутунска банка е […]

ЧЕСТИТКА ЗА ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Менаџментот и тимот на Адора инженеринг им го честитаат Рамазан Бајрам на сите граѓани од исламска вероисповед, на раководството на Исламската верска заедница и на вработените во компанијата кои го слават овој голем муслимански празник. Нека Рамазан Бајрам, по светиот месец на постот, кај сите муслимани мине во семејна среќа, со добро здравје, хармонија, љубов, […]

Поставена првата плоча на елитниот објект Аеродром-Градинка во општина Аеродром-Скопје

Градежната компанија Адора инженеринг започна со интензивно градење на објектот Аеродром-Градинка, дел од комплексот згради во тој дел на општината, кој ќе вдоми 120 семејства, идни купувачи на квалитетен, стабилен, енергетски ефикасен дом од високата А класа. Шест дена по темелната плоча, вредната градежна оператива на Адора инженеринг ја постави првата плоча над второто ниво […]

Адора инженеринг со рекордно продадени 8 елитни станови за еден ден

Компанијата  Адора инженеринг која првата половина од 2015 ја бележи со значителен пораст на продажбата на станови, ќе го памети вчерашниот ден по рекордната бројка на 8 продадени елитни станбени единици за само еден ден. Вредниот менаџерски тим на овој градежен лидер, на чело со генералниот директор, проф. д-р Ванчо Чифлиганец, создава историја во македонското […]

ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А-КЛАСА СО НАЈНИСКА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ЗА СТАНБЕНО-ДЕЛОВНИОТ ОБЈЕКТ НОВО ЛИСИЧЕ 3.16-СКОПЈЕ

Енергетски пасош од високата А-класа со досега најдобри енергетски карактеристики и најниска потрошувачка на енергија за греење, доби станбениот објект на Г.П. 3.16, изграден од Адора инженеринг во Ново Лисиче, општина Аеродром, Скопје, во комплексот „Адора“. Сертификатот за енергетските карактеристики на станбени згради, издаден од лиценцираната фирма ДЕЛТА ПРОЕКТ ја потврди примената на високите критериуми […]