НОВОСТИ

ОСВЕТЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИКОТ НА КРСТИЛНИЦАТА ВО ЦРКВАТА СВ. ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Поглаварот на МПЦ-ОА, Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан, во присуство на ктиторот-семејството Чифлиганец и голем број верници, со света Архиерејска литургија и свечена церемонија,

Прочитај повеќе »

ПАРИЧКАТА ЗА ВАСИЛИЦА ВО АДОРА ПАДНА КАЈ ДАНКА ЧИФЛИГАНЕЦ – ОСНОВАЧ НА КОМПАНИЈАТА И СТЕФАН ОРАЧЕСКИ-ГЛАВЕН ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР

Најсреќни во поделбата на питата за Василица во Адора инженеринг, беа Данка Чифлиганец, основач на компанијата и Стефан Орачевски, главен градежен инженер, во чии парчиња

Прочитај повеќе »

ЧЕСТИТО ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ – БОЖИЌ НА ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православната вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА и православното свештенство, на своите

Прочитај повеќе »