АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ЈАНУАРИ 2016 СО ДВОЈНО ПОГОЛЕМА ПРОДАЖБА НА СТАНОВИ ОД 2015

Адора инженеринг 2016-та година ја започна со 100 % поголем биланс на продажба на станови во јануари, што е двојно повеќе споредено со истиот месец минатата година. Големиот интерес на граѓаните за купување нов дом, за компанијата значи дека становите се потврдија како најдобра инвестиција. Остварената продажба во Адора инженеринг, наспроти одредени прогнози на пазарот […]

ОСВЕТЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИКОТ НА КРСТИЛНИЦАТА ВО ЦРКВАТА СВ. ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Поглаварот на МПЦ-ОА, Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан, во присуство на ктиторот-семејството Чифлиганец и голем број верници, со света Архиерејска литургија и свечена церемонија, денеска ги освети темелите на новата крстилница во црквата Свети Јован Крстител, во Паркот со авион, на кејот на реката Вардар, во општина Аеродром, Скопје. Со крстилницата, што ќе се […]

ПАРИЧКАТА ЗА ВАСИЛИЦА ВО АДОРА ПАДНА КАЈ ДАНКА ЧИФЛИГАНЕЦ – ОСНОВАЧ НА КОМПАНИЈАТА И СТЕФАН ОРАЧЕСКИ-ГЛАВЕН ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР

Најсреќни во поделбата на питата за Василица во Адора инженеринг, беа Данка Чифлиганец, основач на компанијата и Стефан Орачевски, главен градежен инженер, во чии парчиња се падна паричките во дирекцијата и на објектите на Адора инженеринг. Според верувањето, паричките на Чифлиганец и Орачевски ќе им носат среќа, здравје,  бериќет и успех во текот на целата […]

ВО 2016-ТА БРЗО И КВАЛИТЕТНО НАПРЕДУВА ИЗГРАДБАТА НА АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Со бетонирање на плочата над 13-тиот кат, на почетокот од Новата 2016-та година, брзо и квалитетно напредува изградбата на комплексот Адора Flatiron Скопје, новиот препознатлив урбан симбол на македонската метропола. За цврстината и сеизмичката стабилност на објектот, потврда се 416-те м³ бетон МБ 35 и 52-та тона мрежеста и ребреста арматура, вградени во последната изградена […]

ЧЕСТИТО ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ – БОЖИЌ НА ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православната вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА и православното свештенство, на своите вработени, купувачи, деловни партнери и пријатели, им го честита големиот празник на Христовото раѓање – Божиќ. Нека овој христијански празник, симбол на Божјата љубов, хармонија и среќа, биде во знакот […]