НОВОСТИ

ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН ДО ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите православни верници, свештенството на МПЦ, на вработените, своите купувачи, деловни партнери и соработници им го честита најголемиот христијански празник Велигден. Посакувајќи

Прочитај повеќе »

ВЕЛИГДЕНСКИ ЕКСТРА ПОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ СТАНОВИ НА АДОРА ВО ОХРИД

По повод големиот христијански празник Велигден, Адора инженеринг за своите купувачи обезбеди екстра поволни услови и цени за последните 3 станови во објектот Билјанини Извори

Прочитај повеќе »

САНИРАН ПОКРИВОТ НА ПОСЕБНОТО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ Д-Р ЗЛАТАН СРЕМЕЦ ВО СКОПЈЕ СО ДОНАЦИЈА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Посебното основно училиште „Д-р Златан Сремец“ во Кисела Вода, Скопје, ја мина првата зима без повеќегодишните проблеми со прокиснување на дотраениот покрив, благодарение на проектот

Прочитај повеќе »

ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А КЛАСА СО ОДЛИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ ДОБИ ОБЈЕКТОТ „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“ НА АДОРА ВО АЕРОДРОМ

Енергетски пасош А класа доби новиот објект „Аеродром Црква 2“ во комплексот на Адора во општина Аеродром, Скопје, со што се потврдија одличните енергетски карактеристики

Прочитај повеќе »

ХУМАНИРАНИТЕ ОБРОЦИ КАЈ МАЈКА ТЕРЕЗА ВО СКОПЈЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ НА КОИ ИМ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ, МИНАТИОТ ВИКЕНД БЕА ВО ЗНАКОТ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Со донација на сто оброци за бездомниците, социјално загрозените лица  и граѓаните на кои им е потребна помош, Адора инженеринг се вклучи во  хуманитарната акција

Прочитај повеќе »