НОВОСТИ

ПРОМОВИРАНА КНИГАТА „ФИЛАНТРОПИЈАТА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ“ ОД ВЕНКО АНДОНОВСКИ

Во Стопанската комора на Македонија, во Скопје, во присуство на претседателот на владата Зоран Заев, заменик премиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, градоначалници, академици, директори,

Прочитај повеќе »

ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА 8 СЕПТЕМВРИ – ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Адора инженеринг на сите граѓани на Република Македонија, на државниот врв, носителите на функции во сите институции, своите вработени, купувачите, деловните парнери, соработниците и пријателите

Прочитај повеќе »