ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ ИЗБРАН ЗА МЛАД МЕНАЏЕР НА ГОДИНАТА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА МАЖИ НА ГОДИНАТА 2018

Душко Чифлиганец, заменик генерален директор на Адора инженеринг, синоќа беше избран за „Млад менаџер на годината 2018“, во друштво на 10 најуспешни мажи на годината, наградени во различни категории на првиот официјален избор „Мажи на годината во Македонија“. Жири комисијата, составена од реномирани членови од потврдени институции, бизнис секторот, новинари, режисери, стилисти и други дејности, […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ Е ДОБИТНИК НА НАЈВИСОКАТА НАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА НАЈДОБРИ ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНИ ПРОЕКТИ ЗА ИЗГРАДБА НА „НАЈГОЛЕМАТА ВНАТРЕШНА ГРАДИНА ВО ЕВРОПА“ DIAMOND GARDEN ВО СКОПЈЕ

Адора инженеринг, што досега има добиено 16 национални награди за најдобри општествено одговорни практики, на годинешното 11-то доделување, од министерството за економија го доби највисокото признание-статуетка за заштита на животната средина за проектот „Најголемата внатрешна градина во Европа“, за најновиот објект Адора Diamond Garden во Скопје. Во компанијата, пионер во воведувањето на енергетски ефикасните домови […]

ОТВОРЕН НОВИОТ КИК БОКС КЛУБ РАБОТНИЧКИ АДОРА ВО СКОПЈЕ

Трикратниот светски и европски првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, кој има освоено 30 меѓународни пехари и медаљи и сите национални турнири во кик бокс од 2009-та година наваму, синоќа го промовираше новиот КИК БОКС КЛУБ РАБОТНИЧКИ АДОРА, што со идеални услови за тренинг на професионалци и аматери, е еден од најдобрите кик бокс центри […]

Адора инженеринг и Завар дизајн последните заеднички дизајн проекти за домување ги претставија на Skopje Design Week 2018

Адора инженеринг и Завар дизајн со заеднички изложбен простор и најновите дизајн проекти во објектите за современо домување, се претставија на 8-то издание на Skopje Design Week, минатата недела во Скопје. Публиката заинтересирана за актуелните трендови во дизајнот, имаше можност да се запознае со најновите решенија во архитектурата и дизајнот, со кои Завар и Адора […]

КОЈ Е ТИМОТ ПОЗАДИ „ПАР ЕКСЕЛАНС“ НЕДВИЖНОСТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Интервју во бизнис магазинот КАПИТАЛ со Душко Чифлиганец, заменик генерален директор на Адора инженеринг и проектантскиот тим на Адора Flatiron Скопје и Адора Diamond Garden Двата последни бренд објекти кои во името гордо го носат предзнакот Адора, (Flatiron и Diamond Garden) инвестициски тежат повеќе од 70 милиони евра економски обрт во двете насоки. Во нив […]

СО ОСВЕТУВАЊЕ НА КРСТИЛНИЦАТА ЗАОКРУЖЕН ПРАВОСЛАВНИОТ ЦРКОВЕН КОМПЛЕКС СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец со семејството, верници и гости, поглаварот на МПЦ, Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан денес ја освети и предаде во употреба новата крстилница. Со крстилницата, подигната, живописана и опремена во стилот на […]