ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ЗА ПРАЗНИКОТ ИЛИНДЕН – ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

Адора Инженеринг на сите граѓани на Македонија им го честита големиот национален празник Илинден, Денот на Републиката. Славејќи ја 118 годишнината од Илинденското востание и 77 години од Првото заседание на АСНОМ, овој двоен посебно значаен празник за македонскиот народ, гордо не потсетува на тоа што сме сега, што го имаме денес и што треба […]

ПРВИОТ ВЕШТАЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈУЛИ 2013 ЈА ПОТВРДИ УНИФИЦИРАНАТА МЕТОДОЛОГИЈА ЗА СТАБИЛНА И КВАЛИТЕТНА ГРАДНА НА БРЕНДОТ АДОРА

На 58 годишнината од разорниот земјотрес, кој во 1963 кој го смени ликот на Скопје, одзеде 1070 животи, повеќе од 3000 беа повредени и над 200 илјади граѓани останаа без своите домови, им оддаваме почит и слава на жртвите со желба никогаш да не се повтори ваква катастрофа. По овој повод се потсетуваме на првиот […]

ЗАВРШЕНА АРМИРАНО-БЕТОНСКАТА КОНСТРУКЦИЈА НА ХОТЕЛСКО-РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС „21st Century by ADORA” НА ЗЛАТИБОР

Осум месеци по почетокот на градежните работи, завршена е армирано-бетонската конструкција на комплексот „21st Century Zlatibor Residence, Spa & Wellness” што на Златибор ја гради Adora Living Solutions, компанијата која во Србија го претставува интернационално реномираниот македонски бренд Adora Business Group. Градежниот тим ангажиран на терен, деновиве ја заврши последната армирано-бетонска плоча на објектот, поставена […]

ДУШКО ЧИФЛИГАНЕЦ ОСВОИ 4 НАГРАДИ НА BMU ЈУГОИСТОЧНO ЕВРОПСКИOT И НА МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОНАТ ВО БРЗИНСКИ МОТОЦИКЛИЗАМ ВО СЕРЕС-ГРЦИЈА

Високото второ и трето место на BMU Југоисточно Европскиот шампионат и триумф во една од трките за Македонскиот шампионат во брзински мотоциклизам на пистата во Серес, е одличниот биланс на освоени награди, со кои од трката минатиот викенд во Грција, се врати Душко Чифлиганец, успешниот млад бизнисмен и мотоциклист од Македонија. Развиореното македонско знаме во […]