Комерцијална банка е „Банка на годината во 2021“ според Банкарство.мк

Честитки за Комерцијална банка АД Скопје за изборот за „Банка на годината во 2021“ во државата, според читателите на економскиот информативен портал Банкарство.мк. Комерцијална банка освои убедливо најмногу вкупно гласови (31.507 од 22.659 учесници) од читателите кои имаа можност да гласаат во седум категории, во анкетата што порталот ја спроведе во јануари годинава. Понудата, професионалноста, […]

Традиционална василичарска пита со паричка во Адора за среќна Православна Нова Година

Среќата на десетгодишнината од активното работење во Адора инженеринг, за Нина Кепеска од секторот за односи со јавност и маркетинг, беше крунисана со наоѓањето на паричката во василичарската пита. Колегите на новата кума Нина ù посакаа да ја служи среќа, да има добро здравје и успешна година, заедно со сите вработени во Адора Бизнис Групација. […]

„Адора инженеринг“: Не сме вклучени во производството и испораката на топлинска енергија, обврската во овој момент е целосно на БЕГ

„Адора инженеринг ДООЕЛ Скопје“ на никаков начин не е вклучена во оперирањето со производството и испораката на топлинска енергија во градот Скопје и нема никакво влијание и контрола врз квалитетот на истата. По реакциите на граѓаните за квалитетот при испораката на топлинска енергија во градот Скопје, сакаме да ја информираме јавноста дека „Адора инженеринг“ нема […]

Честит Божиќ, празникот на Христовото раѓање

Адора Бизнис Групација на сите православни христијани кои го слават Божиќ според Јулијанскиот календар, им го честита големиот празник на раѓањето Христово. Празнувањето го најавуваат предвесниците, малите весели коледарчиња кои ги посетуваат куќите во утринските часови на Бадник, 6-ти јануари, пеејќи коледарски песни, а од домаќините се дарувани со подароци. Вечерта на Бадник, на трпезите […]

Во престижниот „The Economist“ објавено е интервју со Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора Бизнис Групација

Во годишното издание „СВЕТОТ ВО 2022-та“ „The Economist“ на македонски јазик, еден од најстарите, најтиражни, најчитани и највлијателни весници во светот, Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора Бизнис Групација, одговорен за бизнис развој, говори на повеќе актуелни прашања, како што е стратегијата за креирање на стратешки диверзифицирано корпоративно портфолио на брендот Адора во неколку клучни […]

Адора Ви посакува среќна и бериќетна со убавини Нова 2022 година

Адора Бизнис Групација на сите свои вработени, купувачи, соработници, клиенти и пријатели, им ја честита Новата 2022-ра година со желби таа да биде во знакот на доброто здравје, убавите, среќни и релаксирани моменти со најмилите, многу нови идеи и амбиции и остварени лични, семејни, професионални и колективни успеси. Со поглед напред, полн со соништа, надежи, […]