Адора им го честита празникот Велигден на православните христијани

Со традиционалниот поздрав „Христос воскресе – Вистина воскресе“, Адора Бизнис Групацијата им го честита празникот Велигден на сите православни христијани, вработени, купувачи, соработници и пријатели. Тајната на Христовото воскресение и победата на животот над смртта нека ни донесе здравје, мир и смиреност, трпение, грижа за ближните и создавање добри дела кои ќе сведочат за нашата […]

Адора со поддршка на младиот мото крос талент Антонио Дамјановски – македонската „Златна кацига“

Нашиот најголем и најуспешен, млад мото крос талент, Антонио Дамјановски, трикратен македонски државен шампион во 2019/2020/2021 година, заедно со Адора Бизнис Групацијата, во сезоната 2022 се бори за нови национални, балкански и европски победи. Во духот на 20 годишната општествено одговорна традиција, Адора, потврдениот поддржувач на младите, спортот и спортистите, застана како генерален спонзор зад […]

Душко Чифлиганец со победа во БМУ Југо-Источно Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам

Душко Чифлиганец, во голема интернационална конкуренција од 31 возач, извојува победа во класата Формула 1000 од трката за БМУ Југо-Источно Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам што се одржа на патеката Серес во Грција. Чифлиганец, исто така забележа и најбрзо време во трката, од 1:21:6, што претставува досега најбрзо време на македонски мото-пилот на оваа патека. […]

Европскиот шампион во борење Владимир Егоров на прием во Адора Бизнис Групација

Одличниот борач Владимир Егоров, кој на Македонија ù донесе златен медал и прво место на последното Европското првенство во борење во Будимпешта, прими честитки и вредни награди од проф. д-р Ванчо Чифлиганец за еден од најголемите успеси во борењето и во македонскиот спорт.На срдечниот прием со легендите на македонското борење, раководните лица на Македонската боречка […]