Адора Flatiron Скопје
Адора Diаmond Garden
Аеродром црква 3
Сакам да купам СТАН

Новости

17/09/2018

ПРОМОВИРАНА КНИГАТА „ФИЛАНТРОПИЈАТА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ“ ОД ВЕНКО АНДОНОВСКИ

Во Стопанската комора на Македонија, во Скопје, во присуство на претседателот на владата Зоран Заев, заменик премиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, градоначалници, академици, директори, банкари и видни личности од бизнис заедницата, политичкиот, општествениот и јавниот живот, денес беше промовирана книгата „Филантропијата на проф. д-р Ванчо Чифлиганец“, најново дело на истакнатиот македонски писател Венко Андоновски.…

Повеќе
08/09/2018

ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА 8 СЕПТЕМВРИ – ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Адора инженеринг на сите граѓани на Република Македонија, на државниот врв, носителите на функции во сите институции, своите вработени, купувачите, деловните парнери, соработниците и пријателите на компанијата, им го честита 8 септември, Денот независноста. Нека ни е вековита самостојна, независна, стабилна и просперитетна Република Македонија. Нека ни е честита 27 годишнината од самоопределувањето за сопствена,…

Повеќе
31/08/2018

Македонија доби Дијамантска градина за домување во Скопје со 5,5 тони природно зеленило. Со отворањето на комплексот Diamond Garden, Адора инженеринг одбележа 16 години успешна работа во високоградбата

Со свеченото отворање на новиот станбено-деловен комплекс Diamond Garden во Тафталиџе, Скопје, градежниот бренд Адора инженеринг прослави 16 години успешна работа во врвот на високоградбата во Македонија. Во присуство на голем број станари, купувачи, деловни партнери, вработени во компанија и гости, Македонската дијамантска градина за зелено домување, официјално најголемата внатрешна градина во Европа со 5,5…

Повеќе
31/08/2018

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДОБИ ИНТЕРНАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА BOUTIQUE REAL ESTATE КОНЦЕПТОТ ВО ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА ЗА КОМПЛЕКСОТ DIAMOND GARDEN

Адора инженеринг од Светската маркетинг организација, во Амстердам е наградена со златен медал за квалитет, за воведување на Boutique Real Estate концептот во Југоисточна Европа. Петтата интернационална награда, овој градежен бренд ја доби за Адора Diamond Garden, најновиот станбено-деловен комплекс во Скопје, кој со 5,5 тони зеленило е најголемата внатрешна градина за урбано домување во…

Повеќе
26/07/2018

55 ГОДИНИ ОД СКОПСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС. ГРАДЕЊЕТО СЕИЗМИЧКИ СТАБИЛНИ ГРАДБИ Е ГАРАНЦИЈА ЗА СИГУРЕН ДОМ БЕЗ СТРАВ ОД ЗЕМЈОТРЕСИ

По повод 55 годишнината од скопскиот земјотрес, во кој беа разурнати и оштетени 43.800 домови, 1.070 граѓани го загубија животот, над 4.000 беа повредени, а 200.000 луѓе останаа без покрив над главата, им оддаваме почит на жртвите и посакуваме никогаш да не се повтори ваква катастрофа. Адора инженеринг на 50 годишнината од скопскиот земјотрес, во…

Повеќе
17/07/2018

ПРЕДАДЕНИ КЛУЧЕВИТЕ НА ПРВИТЕ СТАНАРИ НА DIAMOND GARDEN BY ADORA

Насмевки, возбуда, задоволни и среќни лица на првите станари кои денес ги добија клучевите од нивниот нов дом во атрактивниот комплекс Diamond Garden by Adora во Тафталиџе, Карпош, Скопје. Купувачите кои избрале дом во Дијамантската градина на Адора, денес од менаџерите за продажба ги добија клучевите и кутиите со симболични подароци, Упатство за квалитетно домување…

Повеќе
30/06/2018

КОМПЛЕКСОТ DIAMOND GARDEN BY ADORA ДОБИ ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А-КЛАСА

Најновиот комплекс Diamond Garden by Adora, кој е во финална фаза, каде станарите ќе се вселат во јули доби сертификат за енергетски карактеристики на згради А-класа. Со овој документ популарно познат како „Енергетски пасош“, издаден од лиценцираната фирма Делта Проект ДОО, и официјано се верифицира одличната топлинска изолација на објектот, кој со показателот 21,07 kWh/m²a…

Повеќе
26/06/2018

СТАВЕНА ТЕМЕЛНА ПЛОЧА НА НОВИОТ СТАНБЕН ОБЈЕКТ „ЦРКВА 3“ ВО АЕРОДРОМ

Во текот на минатиот викенд поставена е темелна плоча на најновиот енергетски ефикасен станбен објект „Црква 3“, што Адора инженеринг го гради на улица „Методија Шаторов Шарло, на почетокот на oпштина Аеродром, Скопје, во комплексот згради во близина на црквата Свети Илија. Во првата фаза на поставувањето темелна плоча на една ламела од објектот, вградени…

Повеќе
11/06/2018

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПРОДАДЕ 170 СТАНОВИ СО ВКУПНА ПОВРШИНА ОД 10.000 M² ВО ПРВИТЕ 5 МЕСЕЦИ ОД 2018

Во првото петмесечје од годинава, заклучно со мај, во Адора инженеринг се продадени 170 станови со вкупна површина од 10.000 m², 100 паркиралишта и деловен простор со вкупна површина од 700 m², со што градежниот бренд го натфрли планот за овој период од 2018-та. „За квалитетни станови секогаш има побарувачка. Изминативе неколку месеци имаме одлична…

Повеќе
04/06/2018

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГО ПОДДРЖА МАРАТОНОТ ОХРИД ТРЧАТ 2018

Традиционално, Адора инженеринг го поддржа одржувањето и на вториот маратон Охрид ТрчаТ 2018, што вчера во нашиот најпознат туристички центар ги обедини спортот, дружењето и рекреацијата и потврди дека Охрид МојТ, Охрид СакаТ и Охрид ТрчаТ. Во трката, во која низ атрактивната патека од градскиот плоштат, езерскиот кеј, охридските улици и стариот град, учествуваа над…

Повеќе
20/05/2018

СВЕТСКИОТ ПРВАК ВО КИК БОКС ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ, ЧИЈ ПОКРОВИТЕЛ Е АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ОСВОИ БРОНЗА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО MUAYTHAI

Светскиот шампион во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, освои бронзен медал на првиот официјален настап на Македонската кик бокс федерација на светското првенство во MUAYTHAI ( тајландски кик бокс ) што се одржа во Канкун, Мексико. Ѓорѓиев, кој се пласира на светското првенство по освоеното злато на државното првенство во MUAYTHAI, носител на три светски и…

Повеќе
17/05/2018

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО 23 МЕСТО ПО УСПЕШНОСТ ВО 2017 ПО ШЕСТИ ПАТ Е МЕЃУ 25 НАЈУСПЕШНИ КОМПАНИИ ВО МАКЕДОНИЈА

 Градежниот бренд Адора инженеринг е на 23 место по успешност во 2017 година, со што оваа компанија по шести пат се вброи меѓу 25 најуспешни компании и по 13 пат во континуитет е меѓу 200 најуспешни компании во Македонија, според рангирањето на Централниот Регистар. Позиционирањето на 23 место на Адора инженеринг меѓу 200 најуспешни  компании…

Повеќе
15/05/2018

ИЗЈАВА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ – ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ИНВЕСТИРАЊЕТО ВО АКЦИИ ВО КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ

 „Одлуката за инвестирање во хартии од вредност, конкретно, во акции издадени од нашата реномирана Комерцијална банка АД Скопје, во рамките на Адора инженеринг ДООЕЛ Скопје, ја донесовме од деловни причини и со верба дека со тоа ќе го продлабочиме успешното работење на нашата компанија во иднина, но и успешното работење на Комерцијална банка, како еден…

Повеќе
07/05/2018

ПОДДРШКА ОД АДОРА НА ПРВИОТ СКОПСКИ СПОРТСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА ЗДРАВА ИДНИНА НА МЛАДИТЕ

Адора инженеринг и Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец го поддржаа првиот Скопски спортски фестивал, преку покровителската поддршка на светскиот првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев и новиот кик бокс клуб Работнички-Адора, што го презентираа кик боксот на ова манифестација. Спортскиот амбасадор, неколкукратниот светски шампион Димитар Ѓорѓиев и спортистите од кик бокс клубот Работнички-Адора, минатиот викенд…

Повеќе
02/05/2018

СРЕЌНИТЕ КУПУВАЧИ НА АДОРА ИМАА ПРЕКРАСЕН ПРВОМАЈСКИ ВИКЕНД ВО РИМ-ПОДАРОК ОД КОМПАНИЈАТА

Првомајскиот продолжен празничен викенд кој илјадници туристи од целиот свет донесе во Рим, долго ќе го паметат среќните купувачи на Адора, кои уживаа во убавините на вечниот град, со патување-подарок од компанијата. Група од 12 купувачи кои во овој градежен бренд нов дом избраа во февруари, по повод Денот на вљубените, беа наградени со незборавна…

Повеќе