Адора Flatiron Скопје
Адора Diаmond Garden
Аеродром црква 3
Сакам да купам СТАН

Готови објекти

21/04/2017

Скопје – Аеродром Црква 3

Модерниот станбен објект „Аеродром Црква 3“ е на ул. „Методија Шаторов Шарло“, на почеток на урбаната општина Аеродром, 10 минути пеш од строгиот центар на Скопје и главниот градски плоштад Македонија. Објектот е на атрактивна локација, во близина на меѓународната железничка и автобуска станица во Скопје, булеварите „Јане Сандански“ и „Кузман Јосифовски-Питу“, непосредно до црквата…

Повеќе
26/02/2016

Адора Diamond Garden Скопје Карпош

Објектот на десет ката, чија надворешност е инспирирана од зелениот дијамант, прекриен со многу стаклени површини и дијамантски структурни црти, во внатрешноста во буквална смисла ќе претставува зелена градина. На приземниот дел ќе бидат сместени деловните простории со површина од од 50 до 1.100 м²,  чија посебна предност е катната висина од пет метри, што…

Повеќе
31/07/2015

Адора Flatiron Скопје – Центар

Доживејте го духот на Њујорк во Скопје Атрактивен и уникатен во регионот, елитниот станбено-деловен комплекс Адора Flatiron Скопје, инспириран од Њујоршката урбана и архитектонска икона Flatiron, е лоциран во централната урбана зона на македонската метропола. Објектот на ул. Иван Козаров бб, сместен меѓу два булевари, во централното подрачје на Скопје, на почетокот на општина Кисела…

Повеќе
07/07/2015

Скопје – Аеродром Градинка

Станбениот објект „Аеродром Градинка“ е на ул.„Методија Шаторов Шарло“ бр.9, во срцето на општина Аеродром, во близина на меѓународната железничка и автобуска станица, 10 минути пеш од главниот плоштад во Скопје, булеварите Јане Сандански и Кузман Јосифовски Питу, детските градинки Калинка и Изворче, црквата Свети Илија, поликлиниката Јане Сандански, основното училиште Блаже Коневски, трговски центри и…

Повеќе
07/07/2015

Скопје – Аеродром Парк 3

Станбено-деловниот објект „Аеродром Парк 3“ е на ул. „Методија Шаторов Шарло“ бр. 6, во срцето на општина Аеродром, близу меѓународната железничка и автобуска станица, 10 минути пеш од главниот плоштад во Скопје, булеварите Јане Сандански и Кузман Јосифовски Питу, детските градинки Калинка и Изворче, поликлиниката Јане Сандански, црквата Свети Илија, основното училиште Блаже Коневски, трговски…

Повеќе
06/07/2015

Скопје – Аеродром Црква 2

Елитниот еко станбен објект „Аеродром Црква 2“, е на ул. „Методија Шаторов Шарло“ бр. 21, во срцето на општина Аеродром, 10 минути пеш од главниот плоштад во Скопје, во близина на меѓународната железничка и автобуска станица, булеварите Јане Сандански и Кузман Јосифовски Питу, црквата Свети Илија, поликлиниката Јане Сандански, детските градинки Изворче и Калинка, основното…

Повеќе
06/07/2015

Скопје- Аеродром Кружен тек

АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА ЗА УРБАНО ЖИВЕЕЊЕ И УСПЕШЕН БИЗНИС Во модерниот висококвалитетен станбено-деловен објект „Аеродром Кружен Тек“ има само уште еден слободен, последен деловен простор со површина од 51 m². Локалот бр. 5 на приземје, влез 1 е идеален за успешно развивање и водење на различни видови бизниси и услужни дејности.   Деловниот простор бр. 5…

Повеќе
06/07/2015

Скопје – Аеродром Парк 2

Елитен, докажано асеизмички стабилен станбено-деловен објект со енергетска ефикасност А-класа, лоциран во срцето на општина Аеродром, до меѓународната железничка и автобуска станица, 10-тина минути пеш од строгиот центар и главниот плоштад во Скопје. Објектот е на улица „Методија Шаторов Шарло“ бр.8,  во близина на булеварите „Јане Сандански“ и „Кузман Јосифовски Питу“, здравствената поликлиника „Јане Сандански“,…

Повеќе
06/07/2015

Скопје – Адора Црниче 2016

Луксузната резиденција Адора Црниче 2016 се наоѓа на исклучително атрактивна локација, само 3 минути возење од централното подрачје на македонската метропола, во елитната населба Црниче, под зелените падини на Водно, со прекрасен поглед, од каде Скопје се гледа на дланка. Објектот над црквата Света Петка, опкружен со природните убавини на Водно, со сопствена парк шума…

Повеќе
28/02/2015

Охрид – Билјанини Извори

Прв енергетски ефикасен станбен објект кој ги подигна стандардите за квалитетно домување во Охрид. Елитниот станбен објект е сместен во атрактивниот локалитет Билјанини Извори, во близина на градските плажи.  Со прекрасен панорамски поглед на Охрид, Плаошник, Самоиловата тврдина, Охридското Езеро и црквата Свети Јован Канео, непосредно до Националниот Парк Галичица, спортско рекреативниот центар Билјанини Извори,…

Повеќе
27/02/2015

Скопје – Центар Под Водно

АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА ЗА УРБАНО ЖИВЕЕЊЕ И УСПЕШЕН БИЗНИС   Елитниот станбено-деловен објект „Под Водно“ е лоциран во строгиот центар на Скопје, под падините на Водно, веднаш до МВР, на ул. Димче Мирчев бр. 20, во Општина Центар. Во непосредна близина на објектот се главниот градски плоштад, централната пешачка зона – улицата „Македонија“, урбаниот парк и…

Повеќе
26/02/2015

Скопје – Аеродром Парк 1

Станбено-деловниот објект „Аеродром Парк 1“ е изграден во рекордно време на Г.П. 7.11, на ул. „Методија Шаторов-Шарло“ бр. 10, општина Аеродром, 1000 Скопје. Еко објектот е на девет ката и поткровје, со 100 станови со површина од 32 до 81 м², деловни простории и модерни паркиралишта. Го доби првиот сертификат енергетски пасош А-класа во Македонија, кој…

Повеќе
26/02/2015

Скопје – Аеродром Црква 1

Станбениот објект „Аеродром Црква 1“ е изграден во рекорден рок на Г.П. 2.10, на ул. „Методија Шаторов-Шарло“ бр. 23, општина Аеродром, 1000 Скопје. Еко објектот е на девет ката и поткровје, со 120 станови со површина од 24 до 86 м² и модерни паркиралишта. Објектот со енергетски пасош А-класа, на станарите долгорочно им штеди енергија…

Повеќе
26/02/2015

Скопје – Аеродром – Ново Лисиче

Двата објекти се лоцирани во Ново Лисиче, во модерната општина Аеродром, Скопје, во комплексот „Адора“ со девет станбено-деловни објекти и трговски центар со маркетот Рамстор, непосредно до булеварот АСНОМ, во близина на бензинската пумпа Макпетрол. Станбено-деловниот објект на Г.П. 3.13 e на пет ката, со 50 станови со површина од 43 до 62 м², а…

Повеќе
26/02/2015

СКОПЈЕ – НОВО ЛИСИЧЕ – ОПШТИНА АЕРОДРОМ

АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА ЗА УРБАНО ЖИВЕЕЊЕ И УСПЕШЕН БИЗНИС Модерниот станбено-деловен објект Ново Лисиче 961/11 е на булевар АСНОМ бр.33, Ново Лисиче, во атрактивната општина Аеродром, Скопје, во рамките на новата современа населба со девет згради во ист препознатлив стил на Адора и новиот деловно-трговски центар Рамстор, изграден од Адора инженеринг. Објектот каде има слободен само…

Повеќе