НАГРАДАТА АВТОМОБИЛ ПОЛО ЈА ДОБИ ТОНИ КРСТЕВ ЗА КУПЕН СТАН ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ОХРИД

Тони Крстев од Скопје ја доби наградата автомобил ПОЛО во наградната игра „КУПЕТЕ СТАН И ОСВОЈТЕ АВТОМОБИЛ ПОЛО“, за купен стан во 2014-та година  во објектот Билјанини Извори во Охрид. Ливчето со среќниот добитник во наградната игра, во која учествуваа сите купувачи на стан од Адора инженеринг годинава, го извлече Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, на прославата на 12 годишнината на овој градежен бренд, на 26-ти декември годинава, во хотелот Александар Палас во Скопје. Во семејството Крстеви се многу среќни и возбудени од неочекуваната вредна награда, што им се случува прв пат во животот и радосни се што со нов стан во Охрид и нов автомобил Фолксваген ПОЛО ќе ја започната Новата 2015-та! Адора инженеринг им честита на добитниците и ветува дека како досега и во иднина за верните купувачи ќе има интересни награди од овој потврден градежен бренд, лидер во високоградбата во Македонија и регионот.

 

 

Archive