СВЕТСКИОТ ПРВАК ВО КИК БОКС ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ, ЧИЈ ПОКРОВИТЕЛ Е АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ОСВОИ БРОНЗА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО MUAYTHAI

Светскиот шампион во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, освои бронзен медал на првиот официјален настап на Македонската кик бокс федерација на светското првенство во MUAYTHAI ( тајландски кик бокс ) што се одржа во Канкун, Мексико. Ѓорѓиев, кој се пласира на светското првенство по освоеното злато на државното првенство во MUAYTHAI, носител на три светски и бројни интернационални титули во кик бокс и Кик бокс клубот Работнички-Адора се под покровителство на Адора инженеринг, во рамките на општествено одговорната стратегија на градежниот бренд и Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец, за поддршка на спортот и спортистите, за изградба на здрави генерации и здраво општество

         

Archive