НОВОСТИ

НОВОСТИ

БЛАГОДАРНОСТ ДО АДОРА ОД КАРАТЕ КЛУБ КИЗАМЕ СКОПЈЕ ЗА ПОДДРШКАТА НА МЛАДИТЕ И СПОРТОТ

БЛАГОДАРНОСТ ДО АДОРА ОД КАРАТЕ КЛУБ КИЗАМЕ СКОПЈЕ ЗА ПОДДРШКАТА НА МЛАДИТЕ И СПОРТОТ

Над 800 каратисти од 10 држави, 76 клубови од Европа и светот, во Скопје беа дел од големиот меѓународен турнир „GRAND PRIX MACEDONIA“ во карате, што го организираше Карате Федерацијата на Македонија со поддршка на карате клубовите „Кизаме“ и „Тигар“.

„Ова е спортски настан со кој Македонија може да се гордее и да посакува да биде домаќин на што поголем број вакви натпреварувања. Пријатно доживување беше на едно место да се видат околу 800 млади спортисти-каратисти кои во натпреварувачки дух ги одмерија силите на терен. Само со поддршка на младите и спортот, може да градиме здрави генерации“, порача на интернационалниот спортски настан проф. д-р Ванчо Чифлиганец, генерален директор на Адора инженеринг, кому му беше врачена благодарница како генерален спонзор на карате турнирот, на кој учествуваа клубови од Македонија, Грција, Бугарија, Србија, Црна Гора, Косово, Молдавија, Азербејџан, Хрватска, Босна и Херцеговина, Турција.

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ