НОВОСТИ

НОВОСТИ

Димитар Ѓорѓиев, нашата Адора атлета, повеќекратен светски и европски шампион во кик бокс, ќе се бори за титулата европски појас

Димитар Ѓорѓиев, нашата Адора атлета, повеќекратен светски и европски шампион во кик бокс, ќе се бори за титулата европски појас

Нашата Адора атлета, Димитар Ѓорѓиев, најдобриот и најуспешен кик боксер во Македонија, петок, 3-ти јуни, во Зворник, БИХ, ќе се бори со Никола Дробњак, за освојување на европската титула, во организација на Arena Fight Night. Оваа завршна, главна борба во рамкиот на спортскиот настан со повеќе борачи, ќе биде пренесувана во живо на каналот Arena Fight, утревечер со почеток во 20 часот.

Претстојната борба за европската титула е уште еден подвиг со кој Ѓорѓиев го покажува својот врвен квалитет на меѓународно ниво, за што сведочат осумте медали кои овој наш брилијантен кик боксер ги има освоено на светски и европски првенства, од кои 5 се златни, 1 сребрен и 2 бронзени. Минатата година Ѓорѓиев го освои четвртото светско злато, по златата освоени на светските првенства во 2011, 2013 и 2015 година. Во својата кариера Ѓорѓиев има освоено европска шампионска титула на ЕП 2018, сребрен медал на ЕП 2012, повеќе од 30 златни медали на меѓународни купови и е државен првак во две дисциплини од 2009 година до денес.

Ве покануваме заедно да го гледаме преносот на борбата во петок, 3-ти јуни од 20 часот на спортскиот канал ARENA FIGHT и да навиваме за уште еден европски триумф на Ѓорѓиев. Овој наш извонреден кик боксер една деценија постигнува високи глобални и национални шампионски успеси и паралелно го води најдобриот и најуспешен Центар за боречки спортови Работнички Адора под покровителство и со континуирана поддршка на Адора Бизнис Групацијата.

Среќно Димитар Ѓорѓиев, одиме кон уште една твоја победа и освојување на европскиот појас 2022, биди наша гордост и вистински спортски амбасадор кој ја афирмира Македонија во светот.

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ