НОВОСТИ

НОВОСТИ

ДОДЕЛЕН ДИЈАМАНТСКИОТ ПРСТЕН НА МАРИЈА ГОЦЕВА ЗА КУПЕН СТАН ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА САЕМОТ НА НЕДВИЖНОСТИ 2017

ДОДЕЛЕН ДИЈАМАНТСКИОТ ПРСТЕН НА МАРИЈА ГОЦЕВА ЗА КУПЕН СТАН ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА САЕМОТ НА НЕДВИЖНОСТИ 2017

Среќните купувачи Марија и Живко Гоцеви од Радовиш, денеска го добија  дијамантскиот прстен, награда од Адора инженеринг за купен стан на Саемот на недвижности RealExpo 2017. Вредната дијамантска награда што им падна во саемската наградна игра „Пресели се за мене“, за Гоцеви претставува вистинско изненадување што им го донесе новиот стан во објектот Адора Flatiron Скопје од градежниот бренд, кому ова семејство по втор пат му ја подари својата доверба. Веста дека тие од сите купувачи на саемот, се добитници на дијамантскиот прстен, Марија ја добила на денот на нејзиниот роденден, што како прва награда во животот, ја направила многу среќна. Генералниот директор на Адора инженеринг, проф. д-р Ванчо Чифлиганец посакувајќи им на добитниците бериќет од убавини во новиот дом, порача дека среќата сакала токму неговите долгогодишни пријатели од родниот Радовиш, по случаен избор да бидат извлечени во наградната игра, што е само една од многуте кои Адора инженеринг постојано ги организира за своите верни купувачи. До крајот на април сите купувачи на стан од Адора инженеринг добиваат вредносен ваучер за опремување на новиот дом, а најсреќниот купувач во Адора Flatiron ќе го добие автомобилот Мазда CX-3 на крајот на 2017-та, година во која компанијата го одбележува својот 15 годишниот јубилеј.img_20170420_132624 img_20170420_132906 img_20170420_133530 img_20170420_133653

Адора

Поврзани вести

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ