НОВОСТИ

НОВОСТИ

ПОДДРШКА ОД АДОРА НА ПРВИОТ СКОПСКИ СПОРТСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА ЗДРАВА ИДНИНА НА МЛАДИТЕ

ПОДДРШКА ОД АДОРА НА ПРВИОТ СКОПСКИ СПОРТСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА ЗДРАВА ИДНИНА НА МЛАДИТЕ

Адора инженеринг и Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец го поддржаа првиот Скопски спортски фестивал, преку покровителската поддршка на светскиот првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев и новиот кик бокс клуб Работнички-Адора, што го презентираа кик боксот на ова манифестација. Спортскиот амбасадор, неколкукратниот светски шампион Димитар Ѓорѓиев и спортистите од кик бокс клубот Работнички-Адора, минатиот викенд во Градскиот парк во Скопје, го претставија кик боксот пред младите генерации, во рамките на претставувањето на 20-тина спортови на Скопскиот спортски фестивал. Повеќе стотици ученици од основните училишта во Скопје, имаа можност да се запознаат одблизу со кик боксот, да научат од талентот и искуството и да повежбаат со успешните спортисти, кои низ игра и со насмевка ги воведуваа децата во спортските вештини. Адора инженеринг контонуирано го поддржува спортот и спортистите во Македонија, во негувањето и развивањето на спортската култура, како рецепт за примена на концептот „Здраво тело во здрав дух“, за здрав живот и здрава иднина на младите генерации. Целта на Адора е во рамките на традиционалната општествената одговорност на компанијата и грижата за пошироката заедница, да даде придонес за изградба на поздраво, подобро и посреќно општество со еднакви можности за сите граѓани. Погледнете го видеото од настанот со клик на линкот:  

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ