НОВОСТИ

НОВОСТИ

ПОЧНУВА НАГРАДНАТА ИГРА „АДОРА ВЕ НОСИ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА“

ПОЧНУВА НАГРАДНАТА ИГРА „АДОРА ВЕ НОСИ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА“

Адора инженеринг по повод 15 годишниот јубилеен роденден на компанијата, со желба да им возврати за довербата на своите купувачи, најсреќните ќе ги носи на незаборавен одмор на Куба, една од најпопуларните туристички дестинации во светот. Сите купувачи на стан или деловен простор во објектите Адора Flatiron Скопје и Адора Diamond Garden кои од 14-ти јули до крајот на септември ќе склучат преддоговор за купопродажба и ќе уплатат 30 % од вкупната цена на недвижниот имот, стекнуваат право на учество во наградната игра „Адора Ве носи на егзотичен одмор на Куба“. Најсреќниот купувач кој ќе биде извлечен по случаен избор на 30-ти септември, ќе го добие наградното патување на Куба за двајца, што ќе се реализира од 1-ви до 13-ти ноември годинава, со авио превоз од Скопје, хотелско сместување во ексклузивниот туристички центар Варадеро, со полна пансионска услуга и можност за интересни екскурзии. Целта на градежниот бренд познат по бројните изненадувања за купувачите е среќата од новиот дом да им ја збогати со одмор на најпопуларниот Карипски остров. Куба е позната по долгите бели песочни плажи, тиркизното море, рајските острови привлечни за нуркање, бурната историја, домот на славниот Хемингвеј, темпераментната салса, ведрите домаќини, вкусните коктели и олдајмерите. Најсреќните купувачи во Адора ова лето, 2017-та ќе ја помнат по новиот квалитетен, безбеден и економичен дом и по егзотичното, далечно патување на Куба, што се надоврзува на доделениот дијаманстки прстен, Винскиот викенд и вредната награда автомобил Мазда CX-3 што на крајот од годинава ќе ја добие најсреќниот купувач на стан или деловен простор во објектот Адора Flatiron Скопје. ПРАВИЛА ЗА НАГРАДНАТА ИГРА АДОРА ВЕ НОСИ НА ЕГЗОТИЧЕН ОДМОР НА КУБА nagradna-igra-adora-odmor-na-kuba

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ