НОВОСТИ

НОВОСТИ

Светскиот, а наш, Гого Славески е новата Адора Атлета

Светскиот, а наш, Гого Славески е новата Адора Атлета

Новиот светски шампион, носител на најпрестижната титула во BKFC, Гого Славески од Македонија, со поддршка на Адора Бизнис Групацијата продолжува кон освојување нови најпрестижни победи во борбите со голи раце во светските рингови.

„Особено сме горди што Гого се приклучи кон тимот на Адора Атлети. Адора и семејството Чифлиганец се големи љубители на спортот, имаме традиција на спортски работници, креатори на атлети и поддржувачи на врвни резултати. Всушност, ние самите имаме огромен натпреварувачки дух, спортот за нас е важен составен дел од животот, и повеќе од сè, не исполнуваат врвни успеси на македонски атлети низ светот. Bare Knucles Fightings борбите без ракавици, во кои нашиот Гого во Мајами, САД, ја освои светската титула во најпрестижната глобална организација, е можеби најсуровата боречка дисциплина во светот, што е ултра предизвик како за телото, така и за умот. Желбата и жртвата што секој натпреварувач мора да ги вложи, навистина се неверојатни. Во секоја борба, натпреварувачите оставаат дел од себеси во рингот, и јас како спортист имам огромна почит и восхит кон овие спортисти. Титулата која ја освои Гого е огромен успех и достигнување не само за него, туку и за Македонија, со што треба да се гордее секој поединец во државата. А најдобриот начин на изразување благодарност за гордоста е препознавањето на овој успех и заедничката поддршка во иднина. Адора преку соработката со Гого ја продолжува корпоративната општествено одговорната традиција, а и во иднина ќе работиме на надградување на оваа екстремно успешна спортска приказна“. – порача Душко Чифлиганец, заменик претседател на Adora Business Group, упатувајќи повик до другите бизнис субјекти и институции во Македонија да се придружат во поддршката на нашиот спортски амбасадор Гого Славески, кој по светскиот триумф блесна со пораката „Радувајте се Македонци, остваривме историја и светски успех. За мојот народ никогаш да не зборуваш во деминутив“!

Линк до IG reels видео за светскиот BKFC шампион Gorjan “Gogo“ Slaveski:

LINK – Adora Business Group (Instagram)

Адора

Поврзани вести

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ