НОВОСТИ

НОВОСТИ

СВЕТСКИ БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КИК БОКСЕРОТ ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

СВЕТСКИ БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КИК БОКСЕРОТ ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Неколкукратниот светски првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, кој долги години остварува шампионски спортски успеси под покровителство на Адора инженеринг и Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец, освои бронзен медал на Светското кик бокс првенство што се одржа во Анталија Турција, со 700 натпреварувачи од 63 држави.
Реномираниот кик боксер Ѓорѓиев по примањето на честитките за освоената бронза од заменик генералниот директор Душко Чифлиганец, заблагодарувајќи се на континуираната поддршка од Адора инженеринг за него и за Кик бокс клубот Работнички Адора, порача дека малку недостасувало за освојување на златен медал, но тоа е поттик за постигнување на уште поголеми успеси идната година.
Настапот на последното официјално меѓународно првенство во 2019 е во време на одбележувањето на првата годишнина од формирањето на Кик бокс клубот и тренинг центарот Работнички Адора, опремен според современите европски стандарди како еден од најдобрите кик бокс центри на Балканот за спортисти, професионалци, аматери и рекреативци од сите возрасти.

Погледнете го видео спотот снимен по повод првиот роденден на Кик бокс клубот Работнички Адора

https://youtu.be/0XsRXx1TWs8

Адора

Поврзани вести

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ