НОВОСТИ

НОВОСТИ

СЕ ИЗДИГНУВА ОБЈЕКТОТ АДОРА DIAMOND GARDEN ВО СКОПСКИ КАРПОШ

СЕ ИЗДИГНУВА ОБЈЕКТОТ АДОРА DIAMOND GARDEN ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Брзо и квалитетно напредува изградбата на Адора Diamond Garden во скопски Карпош, Тафталиџе, каде девет дена по темелната плоча е бетонирана плочата на приземје, на „нултата кота“. Тимот вредни и искусни градежни работници на овој потврден градежен бренд, под будните очи на инженерско-надзорниот тим, поставија плоча со дебелина од 22 cm, во која вградија 450 м³ бетон, марка бетон 35 и 60 тони железо, што гарантира врвна асеизмичка стабилност на објектот и безбеден сон на станарите. Уникатната Дијамантска градина на Адора, со два атриуми, два влеза, 4 лифтови, 7 станови на кат и изобилство на природна светлина и свеж воздух, според утврдената динамика треба да ја добие последната плоча во текот на ноември годинава. Овој елитен станбено-деловен објект, кој го воведува зеленото домување во Македонија, се гради на атрактивна локација во скопски Карпош, на улица Московска, меѓу Студентскиот дом Гоце Делчев и пазарот Тафталиџе. Дијамантската градина на Адора ќе понуди висококвалитетни станови со површина од 30 до 165 м² и ексклузивни деловни простории од 50 до 1.100 м², со можност за спојување Комплексот Адора Diamond Garden, заедно со Адора Flatiron Скопје е добитник на престижната светска награда The Bizz 2016-та во Монте Карло, за иновативност во стилот и квалитетот во домувањето, нудејќи им топлински, светлосен и звучен комфор на станарите, според светските стандарди и современи трендови. image-0-02-05-c07c4c1d178502fb4414af373bb8028c3045163edb99d6d55759c7b1446ec266-V image-0-02-05-804290104944cdea9d8aa869d12cd68de003b17cd9941298d5eb6985f1c218d8-V Fotomontaza 14.07.2016 Diamond Garden

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ