НОВОСТИ

НОВОСТИ

Со освоеното прво место, нашата Адора атлета Антонио Дамјановски по 4-ти пат триумфираше на македонскот шампионат Мотокрос Смолево 2022

Со освоеното прво место, нашата Адора атлета Антонио Дамјановски по 4-ти пат триумфираше на македонскот шампионат Мотокрос Смолево 2022

Нашиот најмлад и најуспешен мото крос талент, 15 годишниот битолчанец Антонио Дамјановски, по 4-ти пат постигна најдобар пласман, освојувајќи прво место во класата MX2, минатиот викенд на државниот мото крос шампионат Смолево 2022.

Оваа последна највисока титула во мото крос трките е особено значајна за младиот Дамјановски, со оглед на тоа што во публиката на патеката Смолево во близина на неговиот роден град Битола, беа неговото семејство и другарите, кои го бодреа со многубројните фанови и поддржувачи. Со победата на Смолево 2022, продолжуваат успесите на нашата Адора атлета во годинашната сезона одбележана со високи пласмани на европските БМУ шампионати во Турција, БИХ, Србија, Романија, државните шамионати во регионот и освоеното прво место на македонскиот шампионат Лагово 2022 кај Прилеп.

Младиот исклучителен мото крос талент Антонио Дамјановски, кој оваа сезона во MX2 класата со мотор од 250 кубици, се натпреварува со генерално спонзорство на Адора Бизнис Групацијата, е Златна кацига на Македонија, носител на 8 први места на државните шампионати, со над 20 врвни пласмани на европските шампионати на Балканот.

Брендот Адора, препознатлив по 20 годишната поддршка на спортот и грижата за заедницата, верува дека и други компании и општествено одговорни субјекти ќе го препознаат исклучителниот потенцијал на Дамјановски и ќе му помогнат во освојувањето на нови спортски врвови на глобално ниво, што е и афирмација на Македонија во светот.

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ