НОВОСТИ

НОВОСТИ

СО РЕКОРДНО НАЈБРЗА, БЕЗБЕДНА И КВАЛИТЕТНА ГРАДБА, СЕ РАБОТИ КРОВНАТА КОНСТРУКЦИЈА НА СТАНБЕНИОТ ОБЈЕКТ „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“ ВО СКОПЈЕ

СО РЕКОРДНО НАЈБРЗА, БЕЗБЕДНА И КВАЛИТЕТНА ГРАДБА, СЕ РАБОТИ КРОВНАТА КОНСТРУКЦИЈА НА СТАНБЕНИОТ ОБЈЕКТ „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“ ВО СКОПЈЕ

Со рекордно најбрза градба досега, за само 48 работни дена од почетокот на работата, подигнати се 11 нивоа од елитниот станбен објект „Аеродром Црква 2“  плус две нивоа за подземни паркиралишта, а сега интензивно се работи на  кровната конструкција и ѕидарските работи во становите. Објектот е со докажана асеизмичка стабилност, во кој се вградени 6.000 м³ бетон со МБ 40 и 630 тони бетонско железо и изградени армирано-бетонски плочи со вкупно развиена површина од 13.739 м², што гарантира безбедност и мирен сон на станарите. Објектот е со  врвен квалитет и енергетска ефикасност А-класа, според  европските стандарди и современи трендови, со вградени сертифицирани материјали. Станбениот објект „Аеродром Црква 2“, со две подземни нивоа за модерни паркинг простори и 11 ката со станови со површина од 24 до 85 м², е во елитниот станбено-деловен комплекс што Адора инженеринг го гради во срцето на општина Аеродром, до меѓународната железничка и автобуска станица, на само 10 минути пеш од строгиот центар на Скопје. Рекордно брзата, безбедна и квалитетна градба што треба комплетно да биде завршена за 10-тина месеци, се должи на посветената, високопрофесионална и стручна работа на вредниот тим искусни и докажани инженери и градежни работници во компанијата, афирмирани во светот, кои ги градат препознатливите  објекти на овој градежен бренд. За новите станови на Адора инженеринг во општина Аеродром, Скопје, има голем интерес, што покрај потврдениот квалитет и илјадниците задоволни купувачи, се должи и на поволните услови за одложено плаќање, со долгорочни станбени кредити со мало учество и ниски камати, преку одлична соработка на компанијата со банкарскиот сектор во Македонија. Foto 1 Foto 2  Foto 3

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ