НОВОСТИ

НОВОСТИ

Центарот за боречки спортови Работнички Адора со нови спортови, голем број натпреварувачи и многу освоени награди во 2022

Центарот за боречки спортови Работнички Адора со нови спортови, голем број натпреварувачи и многу освоени награди во 2022

Кик бокс клубот Работнички Адора годинава прерасна во Центар за боречки спортови Работнички Адора, со проширен состав на боречки спортови, голем број активни натпреварувачи во кик бокс, џудо, ММЕ ( мешани боречки вештини ),  рекреативна група за детска гимнастика и обуки боречки спортски вештини за самоодбрана, за што е воспоставена соработка со Воената академија во Скопје.

Потврда за успесите на борачите се бројните освоени златни, сребрени, бронзени медаљи во 2022 и високите пласмани постигнати на државните и меѓународните  првенства во кик бокс и џудо.

Предводникот на центарот Димитар Ѓорѓиев, 4-кратниот светски и европски првак во кик бокс, континуиран државен првак од 2009 до денес, носител на над 30 златни меѓународни медали, на 3-ти јуни годинава ќе се бори за освојување на појасот на европската професионална титула во кик бокс до 81,4 kg против борачот Никола Дробњак, во Зворник, БИХ.

Центарот за боречки спортови Работнички Адора формиран под покровителство на Адора Бизнис Групацијата во 2018 година, со ангажирање на многу спортски ентузијасти, прерасна во најдобар клуб во државата за професионални и аматерски тренинзи за развивање боречки вештини на околу 150 млади членови. Борачите постојано докажуваат дека спортот заслужува поддршка, за изградба на здрави млади генерации и за спортска афирмација на Македонија во светот.

Адора

Поврзани вести

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ