НОВОСТИ

НОВОСТИ

ЧЕСТИТКА ДО ЕПИСКОП ПАРТЕНИЈ ПО ПОВОД МИЛЕНИУМСКИОТ ЈУБИЛЕЈ НА БИГОРСКИОТ МАНАСТИР

ЧЕСТИТКА ДО ЕПИСКОП ПАРТЕНИЈ ПО ПОВОД МИЛЕНИУМСКИОТ ЈУБИЛЕЈ НА БИГОРСКИОТ МАНАСТИР

Проф. д-р Ванчо Чифлиганец му го честита милениумскиот јубилеј на Епископ Партениј, Игумен на Бигорсиот манастир. Во честитка меѓу другото се вели: „Ви упатувам искрени честитки по повод големиот јубилеј – 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир „Свети Јован Крстител“, кој со своето милениумско постоење и убавина е значаен дел од светското културно наследство. Манастирот сведочи за 1000 годишно црковно живеење и е духовен светилник кој ги обединува луѓето. Ви посакувам да продолжете со својата благородна кауза, духовна и културна мисија, која ги надминува државните граници и ги обединува луѓето“. Со почит, проф. д-р Ванчо Чифлиганец со семејството.

Адора

Поврзани вести

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ