НОВОСТИ

НОВОСТИ

ЧЕСТИТ БОЖИЌ! ХРИСТОС СЕ РОДИ – НЕКА НИ ДОНЕСЕ РАДОСТ И ЉУБОВ НА СИТЕ.

ЧЕСТИТ БОЖИЌ! ХРИСТОС СЕ РОДИ – НЕКА НИ ДОНЕСЕ РАДОСТ И ЉУБОВ НА СИТЕ.

На сите православни христијани кои го слават еден од најголемите празници – Христовото раѓање, Адора Бизнис Групацијата им го честита Божик со желби тој да им донесе радост, мир, љубов и надеж во срцата.

На овој светол празник, кој ја симболизира бескрајната љубов и верба во чудата на новиот живот, на сите наши пријатели од православна вероисповед им посакуваме Божик да го минат сплотени со семејството во дом исполнет со здравје, хармонија, простување и празнична светлина.
Вербата, љубовта и надежта нека ни бидат нашите ѕвезди водилки во овој Божиќен ден, кон поубава и посреќна иднина.

Адора

Поврзани вести

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ