AДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВИ ПОСАКУВА СРЕЌНИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

christmas-cover-2-01

Адора инженеринг на сите граѓани од православна вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА и православното свештенство, на своите вработени, купувачи, деловни партнери и пријатели, им го честита големиот празник на Христовото раѓање – Божиќ. Празнувајќи го овој голем празник во кругот на нашите семејства и ширум храмовите на Македонската православна црква, да го славиме и да му се радуваме на животот. Во духот на овој празник Ви посакуваме мир и спокојство, почит и разбирање, здравје и љубов.

Нека ни е честит празникот и за многу години. Христос се роди!

Архива