НОВОСТИ

НОВОСТИ

СРЕЌНА И БЕРИЌЕТНА НОВА 2024 И ВЕСЕЛИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

СРЕЌНА И БЕРИЌЕТНА НОВА 2024 И ВЕСЕЛИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

Тимот на Адора на своите вработени и нивните семејства, на ценетите купувачи, клиенти и соработници, на пријателите и на сите граѓани на Македонија и светот, им посакува Новата 2024 година да биде исполнета со многу здравје, спокој, љубов, мир, хуманост, грижа за другите, лични, професионални и колективни успеси и поквалитетен живот.

Да бидеме поблагодарни, потрпеливи, посолидарни, посложни и почовечни. За наше и заедничко подобро денес и попросперитетна иднина на новите генерации.

Среќна Нова Година и среќни божиќни празници!
Ваша Адора.

Адора

Поврзани вести

ПРЕД 10 ГОДИНИ ОСВЕТЕНА ЦРКВАТА СВ. ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО АЕРОДРОМ ЧИЈ КТИТОР Е ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ

Пред десет години, на 14 јуни 2014, со голем црковно-народен собир беше осветен и свечено отворен православниот храм „Свети Јован Крстител“ во Општина Аеродром, кај

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АДОРА СО НОВИ ИСКУСТВА И КОНТАКТИ ВО СВЕТСКАЛА ЛИГА ЗА ВОДОРОД НА САМИТОТ HYDROGEN EUROPE 2024

Многу нови контакти и средби со светската елита во чиј фокус е водородот, најнови сознанија за глобалните трендови во производство на зелена енергија и стремеж

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ