НОВОСТИ

НОВОСТИ

ТРАДИЦИОНАЛНА НОВОГОДИШНА ДРУЖБА СО НАЈМЛАДИТЕ ВО АДОРА

ТРАДИЦИОНАЛНА НОВОГОДИШНА ДРУЖБА СО НАЈМЛАДИТЕ ВО АДОРА

Дел од стипендистите на Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец и децата на вработените во Адора инженеринг, како и секогаш за новогодишните празници, во пресрет на 2024, се сретнаа со менаџментот и со вработените во компанијата.

Младите стипендисти разменаа мислења за новите сознанија и искуства од образованието во средните училишта и факултетите во државата и странство, а од проф. д-р Ванчо Чифлиганец, генералниот директор на Адора, добија скапоцени совети и неговата мотивациска книга „Мојот македонски код“. Децата најмногу се забавуваа и радуваа со песна, честење и смеа, а сите млади кои се нашата гордост и иднина, добија новогодишни пакетчиња и други подароци.

Сите членови на економското семејство Адора срдечно си посакаа среќна, здрава, мирна, успешна и бериќетна Нова Година.

Адора

Поврзани вести

Во најтешките времиња носевме храбри одлуки. Душко Чифлиганец од Адора со впечатлив настап на форумот на најугледниот економски магазин во Скопје

„Градежништвото било, е и во иднина ќе биде наша примарна бизнис љубов, деловна пасија, што и покрај бизнис диверзификацијата на полето на финансиите, банкарството и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ИДНИНАТА ПОЧНУВА ДОМА

Извршната претседателка на Адора Бизнис Групацијата, д-р Драгана Чифлиганец е избрана за млада жена – бизнис херој, која успешно гради краиера – да биде пример

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ