ЧЕСТИТ 20 ГОДИШЕН ЈУБИЛЕЈ АДОРА – САМО ДЕЛАТА СЕ ВИСТИНА

На 28-ми август 2002-ра година, на православниот празник Успение на Пресвета Богородица и Денот на рударите, докажаниот стопанственик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа Адора инженеринг, компанија со примарна дејност градежништво-висока градба. Празникот Голема Богородица е патрон-заштитник на компанијата, која годинава одбележува 20 годишен јубилеј од своето постоење, успешно делување во различни бизнис […]