МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие се вратија со освоени 2 златни, 2 сребрени и 1 бронзена медаља. Филип Ѓоргиевски – 91 лоу кик и Мартина Јовановска – 47 кик , освоија злато, Симона Спасовска – […]