НА 28-МИ АВГУСТ, ПРАЗНИКОТ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГО ОДБЕЛЕЖУВА 11-ТИОТ РОДЕНДЕН

На 28-ми август, православниот празник „Пресвета Богородица“ и Денот на македонските рудари, „Адора Инженеринг“ слави 11 години од постоењето.   Компанијата, 11-тиот роденден го одбележува како прва по успех градежна компанија во Македонија и на 12-то место меѓу најуспешните компании во 2012 година, според рангирањето на Централниот Регистар на Р. М. Во изминатите години, компанијата  изгради […]

Промотивни цени и изненадувања за купувачите за 11-тиот роденден на Адора. Да прославиме заедно!

Градежниот лидер на Македонија, на 28-ми август, празникот Голема Богородица, слави 11 години од своето постоење. По повод роденденот, подготвивме промотивни цени и изненадувања за нашите купувачи. Бидете дел од роденденската промоција на Адора.     

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ИМА ПЛАТЕНО НАЈСКАПИ ГРАДЕЖНИ ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

„Адора Инженеринг“ ја информира јавноста дека локациите со државно  градежно земјиште купени на јавна лицитација во Реонски Центар и Ново Лисиче, општина Аеродром, Скопје,ги има платено по убедливо највисоки цени, од 304 до 411 евра за метар квадратен неизградено градежно земјиште, со што компанијата дава придонес во државниот буџет. „Адора Инженеринг“ појаснува дека во формирањето […]

ЕФТИНИ ИЛИ БЕЗБЕДНИ И КВАЛИТЕТНИ СТАНОВИ?

Анализа на Адора Инженеринг-Скопје  Сакаме енергетски ефикасни станови со европски квалитет или станови со пониски цени?  Ефтините станови граѓаните два пати ги плаќаат.  Во последно време сведоци сме на чести информации во јавноста за намалување на цените на новоизградените станови, со што кај граѓаните се создава слика дека едни нудат станови по пониски цени за […]

ЗАЕДНИЧКА РЕЛАКСАЦИЈА НА ЖЕНСКИОТ ТИМ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ПОЕФЕКТИВНА РАБОТА

Во духот на популараниот „Team building“, женскиот дел од тимот на „Адора Инженеринг“, со заедничко дружење после работа, капење во рекреативен базен, релаксирачка масажа, пријатна музика и вкусно мезе, имаше прекрасен ден на базенот во резиденцијата „Адора“ во елитната населба  Црниче во Скопје. Женската екипа на Адора по пријатното, релаксирачко  и забавно дружење, освежена со […]

ИНОВАТИВНИ РЕШЕНИЈА ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО КАМПАЊАТА ЗЕЛЕНА АРХИТЕКТУРА, ПРЕЗЕНТИРАА СТУДЕНТИТЕ НА ЛЕТНАТА ШКОЛА 2013

Промотивна кампања за „Адора Инженеринг“ под мотото „Зелена архитектура“, со акцент на еко домовите, иновативни решенија и предлози кои заслужуваат внимание, презентираа студентите на крајот на Летната школа 2013 во Охрид, организирана од Економскиот факултет при Универзитетот Свети Кирил и Методиј во Скопје, студентската организација АИEСЕК, со поддршка на „Адора Инженеринг“. Младите студенти, преку нивната […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ИМ ГО ЧЕСТИТА РАМАЗАН БАЈРАМ НА ИСЛАМСКИТЕ ВЕРНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА

 „Адора Инженеринг“ на сите припадници на муслиманската вероисповед во Македонија, на своите вработени, купувачи, деловни партнери,  соработници и на  Исламската верска заедница им го честита најсветиот исламски празник Рамазан-бајрам. Посакувајќи им на муслиманите празникот да го минат во мир, здравје, спокојство и благосостојба со најблиските, од компанијата порачуваат богатството на различни култури и религии да […]

АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД ВИКЕНДОТ СВЕТНА СО ЕКО АКЦИЈА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Во чест на 110 годишнината од Илинден и 53-тиот роденден на меѓународниот фестивал Охридско Лето, минатиот викенд со заедничка еко акција на Адора Инженеринг, Охридско Лето и Охридски комуналец, по атрактивниот концерт на ВИВА ВОКС, светна Античкиот театар во Охрид. Вредните раце на волонтерите-вработени во Адора Инженеринг, градежна компанија што го поддржува Охридско Лето и […]

МЕНАЏМЕНТ И ЛИДЕРСТВО ЗА УСПЕШЕН БИЗНИС-ПРЕЗЕНТИРАНА УСПЕШНАТА ГРАДИТЕЛСКА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА ЛЕТНА ШКОЛА 2013

Успешната развојна градителска приказна на Адора Инженеринг преку предавање на тема „Менаџмент и лидерство за успешен бизнис, Адора Инженеринг-Скопје“ беше  презентирана од страна на генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец на Летната школа 2013 „Направи разлика-стани корпоративно општествено одговорен европски лидер“, што започна денес на Економскиот факултет при Универзитетот Свети Кирил и Методиј, денес во […]