Мохамед Ибрагимов, Насе Насев, и Александар Рангелов во посета на Проф. д-р Ванчо Чифлиганец и Адора инженеринг

Денес почесен гостин на Адора инженеринг дооел-Скопје, беше Мохамед Ибрагимов, трострук европски шампион во борење слободен стил, вице шампион на светот, освојувач на бронза за Македонија на Олимпијадата во Сиднеј, и учесник во освојувањето на Клубската Европска и Светска Шампионска титула на БК „Бучим-Јака“ во 1996 година.  Во пријателска и спортска атмосвера големиот борачки ас […]