Новости

Новости

Новости

Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора Бизнис Групација доби посебно признание од Битолски весник за исклучителен придонос во иновативниот развој и интернационалната афирмација

На 22-то издание на популарната манифестација „Битолски оскари за најуспешните“, што традиционално ја организира Битолски весник, најстариот локален весник кој опстојува 57 години, посебно признание

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Душко Чифлиганец и Дедо Мраз по традиција и оваа година со новогодишни пакетчиња другаруваа со децата од Здружението „Трисомија 21 Скопје“

Под слоганот „Една детска насмевка вреди повеќе од сè на светот“, Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора Бизнис Групацијата и Дедо Мраз, и годинава, традиционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Душко Чифлиганец на традиционален прием кај британската амбасадорка во Македонија Рејчел Галовеј на промоција на престижниот магазин The Economist World in 2022 на македонски јазик

Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора бизнис групацијата, синоќа присуствуваше на традиционалниот прием во Британската резиденција во Скопје, чиј домаќин беше Нејзината Екселенција, амбасадорката на

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Извршната директорка на Адора инженеринг д-р Драгана Чифлиганец со оригинално, искуствено, мотивациско предавање на обуката за бизнис лидери во Стопанската комора на Македонија

Стравот и храброста се патот кон успехот; Сè е во нашиот мозок, дали приватно или службено; Дали имаш план за 2022-ра; Без изговори; Кога се

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Чифлиганец го отвори прашањето – Вучиќ нареди во најбрз можен рок да се потпише договор со кој на македонските и на српските граѓани ќе им се овозможи да купуваат недвижен имот во двете земји

Македонските бизнисмени Ванчо и Душко Чифлиганец, топ менаџментот на Адора, која што во моментов во Србија има градежна инвестиција од 15 милиони евра во двете

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Нашиот најдобар македонски кик боксер Димитар Ѓорѓиев, го донесе 4-тото светско злато во Адора!

По освојувањето на 4-тата светска шампионска титула во кик бок во Италија, Диме, нашата Адора Атлета, ја сподели радоста со компанијата која 9 години континуирано

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ЗА ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ-11 ОКТОМВРИ

Адора инженеринг упатува честитка по повод националниот празник 11 Октомври, Денот на востанието на македонскиот народ, до државните, локални и други инстанци, своите вработени, клиенти,

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Известување од Адора инженеринг во врска со случувањата и реакциите во јавноста околу купувањето на Топланите Исток и Запад од стечајна постапка

Како генерален директор и сопственик на Адора инженеринг, би сакал да дадам видување на нашата компанија во врска со некои од реакциите во јавноста околу

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај – Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце

Адора инженеринг на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, која

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

КИК БОКСЕРИТЕ НА РАБОТНИЧКИ АДОРА ОСВОИЈА ЗЛАТО И ДВЕ БРОНЗИ НА БАЛКАНСКОТО КИК-БОКС ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

На 15-тото Балканско првенство што во кик бокс се одржа во Скопје, меѓу најуспешните и најдобро пласираните, со освоени златна и две бронзени медали, се

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Нова донација за 19-годишнината на Адора инженеринг – автоматски хематолошки анализатор кој ќе направи пресврт во хематологијата во Здравствениот дом во Радовиш

Адора инженеринг –19-годишнината од основањето на компанијата ја одбележа со уште една нова донација. Овој пат, согласно условите на новото време во кое живееме речиси

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ