НОВОСТИ

НОВОСТИ

АДОРА ВО 2023 СО НОВА ВЕБ СТРАНА ВО ДУХОТ НА НОВОТА ДИГИТАЛНА ЕРА

АДОРА ВО 2023 СО НОВА ВЕБ СТРАНА ВО ДУХОТ НА НОВОТА ДИГИТАЛНА ЕРА

По повод 20 годишниот јубилеј од постоењето на македонскиот бренд со интернационално реноме, Адора Бизнис Групацијата, 2023 година ја започна со нова, модерно дизајнирана веб страница www.adora.com.mk

Новиот вебсајт ја следи комплетната корпоративна бизнис и географска диверзификација на Адора, која и натаму пулсира со својот препознатлив градежен днк-код, но успешно делува и во други економски сфери во Македонија и во други држави.

Иновативноста е еден од синонимите за Адора, која постојано се усовршува и унапредува, следејќи ги современите трендови и во дигиталниот свет, за што потврда е и вебсајтот на групацијата со најновиот дизајн. Ве покануваме да не посетите и лично да се уверите на www.adora.com.mk

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ