ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН ДО ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите православни верници, свештенството на МПЦ, на вработените, своите купувачи, деловни партнери и соработници им го честита најголемиот христијански празник Велигден. Посакувајќи им на православните граѓани празничните денови да ги минат во добро здравје, со христијанска љубов, во хармонија и радост со семејствата, компанијата посакува со празничен благослов, Христовото воскресение да донесе […]

ВЕЛИГДЕНСКИ ЕКСТРА ПОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ СТАНОВИ НА АДОРА ВО ОХРИД

По повод големиот христијански празник Велигден, Адора инженеринг за своите купувачи обезбеди екстра поволни услови и цени за последните 3 станови во објектот Билјанини Извори во Охрид. Информации на 075 244 244 и ohrid@adora.com.mk. Прилика која не треба да се пропушти, за празнување на овој и многу други Велигдени во Балканскиот Ерусалим, во сопствен ЕКО […]

САНИРАН ПОКРИВОТ НА ПОСЕБНОТО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ Д-Р ЗЛАТАН СРЕМЕЦ ВО СКОПЈЕ СО ДОНАЦИЈА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Посебното основно училиште „Д-р Златан Сремец“ во Кисела Вода, Скопје, ја мина првата зима без повеќегодишните проблеми со прокиснување на дотраениот покрив, благодарение на проектот за санација што го реализира градежната компанија Адора инженеринг. Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, раководството на училиштето каде учат над сто деца со посебни потреби, му изрази благодарност […]

ЕНЕРГЕТСКИ ПАСОШ А КЛАСА СО ОДЛИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ ДОБИ ОБЈЕКТОТ „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“ НА АДОРА ВО АЕРОДРОМ

Енергетски пасош А класа доби новиот објект „Аеродром Црква 2“ во комплексот на Адора во општина Аеродром, Скопје, со што се потврдија одличните енергетски карактеристики на оваа станбена зграда, што на станарите ќе им овозможи неколкукратно намалени трошоци за греење од порано. Сертификатот издаден од лиценцираната фирма Делта проект, потврди годишна потрошувачка на енергија за […]

СЕ ВСЕЛУВААТ НОВИТЕ СТАНАРИ ВО „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“, ЕДНА ГОДИНА ПО ПОЧЕТОКОТ НА ГРАДБА

Со примопредавањето на становите и вселувањето на првите станари во рекорден рок од само една година по добиеното одобрение за градба и почетокот на изградбата, завршениот станбен објект „Аеродром Црква 2“, деновиве почна да живее како пријатно место каде повеќе од сто семејства имаат свој нов среќен дом. По предавањето на клучевите, станарите на овој […]

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА МЕЃУНАРОДНАТА ПРО ПР КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БУДВА

Под мотото „Пoврзувaње вo движење“ во Будва се одржа 14-тaтa меѓунaрoднa PRO PR кoнференцијa, нa кoјa меѓу 200-те учесници и 20-тината еминентни предaвaчи oд региoнoт и светoт oд сферaтa нa oднoсите сo јaвнoстa, учествуваше и Нинa Кепескa, менaџер за односи со јавност и маркетинг вo Адoрa инженеринг. На овaa нaјстaрa кoнференцијa oд oблaстa нa кoмуникaциите […]

ХУМАНИРАНИТЕ ОБРОЦИ КАЈ МАЈКА ТЕРЕЗА ВО СКОПЈЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ НА КОИ ИМ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ, МИНАТИОТ ВИКЕНД БЕА ВО ЗНАКОТ НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Со донација на сто оброци за бездомниците, социјално загрозените лица  и граѓаните на кои им е потребна помош, Адора инженеринг се вклучи во  хуманитарната акција што секоја сабота на пладне кај спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје  волонтерски ја организираат граѓанското здружение „Вистински дела на љубезност“, групата „Ретвитни оброк“ и хумани поединци. Компанијата што […]

ЗГОЛЕМЕНА ПРОДАЖБА ОД 63 % НА СТАНОВИ ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ПРВО ТРИМЕСЕЧЈЕ ОД 2016

Во првото тримесечје годинава во Адора инженеринг се продадени недвижности со вкупна површина од 6.200 м², што претставува пораст од 63 % споредено со продажбата во првите три месеци од минатата година. Од јануари до март 2016-та оваа градежна компанија продаде 84 квалитетни станови, 68 модерни паркиралишта и 7 луксузни деловни простории во своите објекти […]