НОВОСТИ

НОВОСТИ

СЕ ВСЕЛУВААТ НОВИТЕ СТАНАРИ ВО „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“, ЕДНА ГОДИНА ПО ПОЧЕТОКОТ НА ГРАДБА

СЕ ВСЕЛУВААТ НОВИТЕ СТАНАРИ ВО „АЕРОДРОМ ЦРКВА 2“, ЕДНА ГОДИНА ПО ПОЧЕТОКОТ НА ГРАДБА

Со примопредавањето на становите и вселувањето на првите станари во рекорден рок од само една година по добиеното одобрение за градба и почетокот на изградбата, завршениот станбен објект „Аеродром Црква 2“, деновиве почна да живее како пријатно место каде повеќе од сто семејства имаат свој нов среќен дом. По предавањето на клучевите, станарите на овој енергетски ефикасен објект веднаш до „Аеродром Црква 1“, наспроти црквата Свети Илија во модерната општина Аеродром, почнаа да се вселуваат во новите сигурни, современи и долгорочно економични домови, изградени според најновите светски стандарди и трендови за квалитетно домување. Домовите со максимална функционалност, изградени по мерка на граѓаните, на станарите им нудат докажана врвна сеизмичка стабилност и пријатно уреден амбиент за живеење со сите придобивки на современото домување во објект со А енергетска класа, кој ќе им овозможи долгорочна заштеда на енергија и пари и неколкукратно намалени трошоци за греење и ладење. Адора инженеринг на сите нови станари во „Аеродром Црква 2“ во комплексот со повеќе објекти на само 10 минути пеш од плоштадот Македонија во Скопје, им посакува искрено и топло добредојде во новиот дом и нека тој им биде исполнет со здравје, хармонија, љубов, успеси и бериќет од среќа.2015-02-26 13.55.24 13012622_10154074284374898_8407048215617877991_n DSCN4699 DSCN4700

Адора

Поврзани вести

АДОРА АПЕЛИРА ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ВО ОВА ТЕШКО ВРЕМЕ ЗА БИЗНИС И ЖИВОТ

Адора Бизнис Групацијата, и покрај исклучително тешката 2022 година и големите предизвици со кои се соочува модерното општество на мировен, макро, микро економски и општестен

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја промовира автобиографската книга „Мојот македонски код“ по повод 20 години Адора и други јубилеи

„МОЈОТ МАКЕДОНСКИ КОД – Живеам за да работам – Ако си борец ќе бидеш и творец“, е најновото авторско дело на проф. д-р Ванчо Чифлиганец,

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА КАДЕ АДОРА Е НАЈГОЛЕМ ПОЕДИНЕЧЕН АКЦИОНЕР СО ОДЛИЧЕН ТРИ-КВАРТАЛЕН РЕЗУЛТАТ ВО 2022 И НАЈВИСОК РАНГ ОД МАКЕДОНСКИТЕ БАНКИ НА ТОП 100 НАЈГОЛЕМИ БАНКИ ВО ЈИ ЕВРОПА

Од почетокот на годинава до крајот на септември, Комерцијална банка АД Скопје оствари позитивен финансиски резултат од 1.850,8 милиони денари (30 милиони евра), што споредено

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ПОСТИГНАТ Е ДОГОВОР ЗА ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ. АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДОБИ ЦВРСТИ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЕСМ ЌЕ ГИ КУПИ ТОПЛАНИТЕ ИСТОК И ЗАПАД И ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ КОН КОМПАНИЈАТА

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за купопродажба

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ССК ГИ ПОВИКА ИНСТИТУЦИИТЕ НИЗ ДИЈАЛОГ СО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДА ГО РЕШАТ ПРАШАЊЕТО СО ТОПЛАНИТЕ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ВО СКОПЈЕ И ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА ВЛАДЕЕ ПРАВОТО ВО ДРЖАВАТА

Сојузот на стопански комори на Македонија во соопштение до јавноста ù даде безрезервна поддршка на компанијата Адора инженеринг со апел дека правото на сопственост е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ