Новости

Новости

Новости

ПОСТИГНАТ Е ДОГОВОР ЗА ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ. АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДОБИ ЦВРСТИ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЕСМ ЌЕ ГИ КУПИ ТОПЛАНИТЕ ИСТОК И ЗАПАД И ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ КОН КОМПАНИЈАТА

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за купопродажба

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ССК ГИ ПОВИКА ИНСТИТУЦИИТЕ НИЗ ДИЈАЛОГ СО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДА ГО РЕШАТ ПРАШАЊЕТО СО ТОПЛАНИТЕ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ВО СКОПЈЕ И ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА ВЛАДЕЕ ПРАВОТО ВО ДРЖАВАТА

Сојузот на стопански комори на Македонија во соопштение до јавноста ù даде безрезервна поддршка на компанијата Адора инженеринг со апел дека правото на сопственост е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Ранци со училишен прибор добија сите првачиња во Радовиш под слоганот „Само делата се вистина“ од „Адора инженеринг“

Среќен почеток на новата школска година, на 280 првачиња од Радовиш со ранци и комплетен училишен прибор, за да редат големи успеси во учењето и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Интервју со Антонио Дамјановски во НЕТПРЕС: Златната кацига на Македонија со поддршка на „Адора“ до спортските врвови

Новинската агенција НЕТПРЕС објави интервју со Адора Атлетата Антонио Дамјановски за неговата успешна спортска приказна, кое Ви го пренесуваме во целост. Тој е најмлад, најуспешен

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Честитки од Адора за 67 роденден на Кисела Вода, најстарата и најголема општина во Скопје

Адора инженеринг и генералниот директор проф. д-р Ванчо Чифлиганец добија плакета, клуч од општина Кисела Вода, како симбол дека вратата на општината е секогаш отворена

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Боречкиот клуб „Бучим“, единствениот наш европски и светски шампион прослави 60 години од формирањето

По повод 60 години од основањето на Боречкиот клуб „Бучим“ од Радовиш и досега неповторените успеси кои овој клуб ги има постигнато за Македонија со

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора го поддржа 18 Републички литературен детски фестивал „Ракатки 2022“

Традиционалниот државен литературен детски фестивал „Ракатки 2022“, минатиот викенд го одбележа своето полнолетство, одржувајќи ја 18-тата манифестација во Основното Училиште „Блаже Конески“ во Скопје, со

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со освоеното прво место, нашата Адора атлета Антонио Дамјановски по 4-ти пат триумфираше на македонскот шампионат Мотокрос Смолево 2022

Нашиот најмлад и најуспешен мото крос талент, 15 годишниот битолчанец Антонио Дамјановски, по 4-ти пат постигна најдобар пласман, освојувајќи прво место во класата MX2, минатиот

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Димитар Ѓорѓиев, нашата Адора атлета, повеќекратен светски и европски шампион во кик бокс, ќе се бори за титулата европски појас

Нашата Адора атлета, Димитар Ѓорѓиев, најдобриот и најуспешен кик боксер во Македонија, петок, 3-ти јуни, во Зворник, БИХ, ќе се бори со Никола Дробњак, за

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Детскиот карневал го обои Радовиш во сите бои – претставниците на Адора инженеринг Бранко и Дане продефилираа со големиот број најмлади учесници

По втор пат во Радовиш, денес се одржа детскиот карневал чија цел е да стане традиција на детската игра во Македонија.На главниот покровител на фестивалот

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Центарот за боречки спортови Работнички Адора со нови спортови, голем број натпреварувачи и многу освоени награди во 2022

Кик бокс клубот Работнички Адора годинава прерасна во Центар за боречки спортови Работнички Адора, со проширен состав на боречки спортови, голем број активни натпреварувачи во

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Соработка на повисоко ниво меѓу приватниот сектор и локалните институции со цел економски развој и просперитет, порача Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора Бизнис Групацијата

Во година во која особено ни е потребна визија за економски раст самитот „Македонија 2025“ се обиде на едно место да ја собере бизнис елитата

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ