НОВОСТИ

НОВОСТИ

Душко Чифлиганец на традиционален прием кај британската амбасадорка во Македонија Рејчел Галовеј на промоција на престижниот магазин The Economist World in 2022 на македонски јазик

Душко Чифлиганец на традиционален прием кај британската амбасадорка во Македонија Рејчел Галовеј на промоција на престижниот магазин The Economist World in 2022 на македонски јазик

Душко Чифлиганец, заменик претседател на Адора бизнис групацијата, синоќа присуствуваше на традиционалниот прием во Британската резиденција во Скопје, чиј домаќин беше Нејзината Екселенција, амбасадорката на Обединетото Кралство во Македонија, Рејчел Галовеј.


На средбата во Британската резиденција, покрај претставниците на Британската амбасада, присуствуваше афирмираната бизнис елита од стопанскиот врв во Македонија. Неизбежни беа разговорите на актуелни теми за пандемиската, макроекономската и енергетска криза во Македонија, регионот и на глобално ниво, визиите и можностите за нивно надминување и за развој на иновации кои ги нуди иднината.


На приемот, кој вообичаено се одржува на крајот од годината, беше промовирано најновото издание на престижниот магазин The Economist „СВЕТОТ ВО 2022-та“ на македонски јазик, каде е објавено интервју со Душко Чифлиганец под наслов „Имаме стратегија да креираме стратешки диверзифицирано корпоративно портфолио во неколку клучни економски и стопански гранки“.

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ