НОВОСТИ

НОВОСТИ

Успешна деловна средба меѓу менаџментот на Адора инженеринг со ген. дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец и претставници од НЛБ Тутунска банка Скопје

Успешна деловна средба меѓу менаџментот на Адора инженеринг со ген. дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец и претставници од НЛБ Тутунска банка Скопје

Менаџментот на Адора инженеринг со ген. дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец,  денес оствари средба со претставници од НЛБ Тутунска банка Скопје, при што разговараа за идните инвестициони проекти на овој градежен бренд. Состанокот се одржа во пријатна деловна атмосфера во Адора инженеринг, каде двете страни искажаа задоволство од досегашното заедничко работење и разговараа за подобрување на условите за станбено кредитирање на купувачите и за идните инвестиции кои ќе бидат повеќе десетици милиони евра. Адора инженеринг која има висок авторитет и кредабилитет во банкарскиот сектор, продолжува да се залага за олеснување на процедурата за добивање на станбен кредит, со што ја докажува грижата кон своите купувачи во процесот на давање информации, помагање за полесно аплицирање, побрзо завршување на постапката за добивање кредит и сè што е во интерес на сегашните и идните купувачи на стан.

11329627_992170557474447_1796196602_n 11281853_992170634141106_1741863074_n 11304435_992170644141105_2084955_n

   

Адора

Поврзани вести

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ