НОВОСТИ

НОВОСТИ

ДЕДО МРАЗ ГИ ИЗРАДУВА НАЈМЛАДИТЕ ПРИЈАТЕЛЧИЊА НА АДОРА СО НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА

ДЕДО МРАЗ ГИ ИЗРАДУВА НАЈМЛАДИТЕ ПРИЈАТЕЛЧИЊА НА АДОРА СО НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА

Традиционално, како и секоја година кон крајот на декември, Дедо мраз ја посети Адора инженеринг. Тој ги развесели сите во компанијата, каде во пресрет на празниците, се забавуваше со најмалите и возрасните Адорци и на умните деца на вработените им подели новогодишни пакетчиња.
Со скромен придонес, хуманост и многу љубов од Адора, Дедо Мраз – Христијан Мојсовски Кице, ги посети и децата со даунов синдром во скопското здружениеТрисомиа. Низ искрена дружба и игра со овие слатки деца, тој ги израдува со новогодишни пакетчиња, што измами многу насмевки на нивните лица, највредното богатство на овој свет.
Во празничен амбиент, со украсени елки и веселиот Дедо мраз, се направија многу фотографии и се посакаа безброј срдечни желби Новата 2020 година да биде бериќетна со здравје, мир, безгрижност, љубов, среќа, успеси и убавини!
Одбројуваме до 2020. Празници се ближат. Традицијата и хуманоста продолжуваат.
Адора Ви посакува среќни и весели новогодишни и божикни празници!

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ